Вакансія від 13 травня 2024

Lead Generation Manager (LinkedIn)

  • Peppernode

      IT; 10–50 співробітників
    • Дистанційна робота
    • Повна зайнятість. Досвід роботи від 2 років.
    • Англійська — просунутий
    Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
    • Ведення CRM
    • Відповідальність
    • Аналітичне мислення
    • Лідогенерація
    Показати всі навичкиЗгорнути навички

    Опис вакансії

    Requirements

    • 2+ years of experience in IT lead generation
    • Strong analytical and research skills
    • At least upper-intermediate English level
    • Proficiency in writing engaging message sequences

    Responsibilities

    • Build and maintain a list of cold leads through various channels
    • Outreach activities via LinkedIn, E-mail, and other channels
    • Sending and testing personalized messages and connection requests to leads
    • Keep records in the CRM system
    • Adjust and execute lead generation strategy for our services

    We offer

    • 100% remote job
    • Professional development
    • Competitive salary with review based on your results
    • Flexible working schedule

    Peppernode

    IT, 10–50 співробітників

    Більше про компанію

    Схожі вакансії

    Усі схожі вакансії