Сили оборони шукають різних спеціалістів

День маркетолога

Акаунт-менеджер

Акаунт-менеджер — це той, хто працює з клієнтами компанії і забезпечує їхню лояльність, виконання всіх необхідних клієнту завдань, знаходить до кожного замовника індивідуальний підхід, підтримує з ним хороші відносини (навіть після того, як всі замовлення вже виконані), пропонує йому нові послуги і продукти.

вакансій
22 500
середня зарплата
задоволеність

Що робить акаунт-менеджер

По суті, акаунт-менеджер (тобто менеджер по роботі з клієнтами) — капітан корабля. Він завжди в курсі справ проекту: що треба зробити, на коли клієнт очікує результат і в якому вигляді.

Тож він супроводжує замовника від початку проекту до його завершення. Зокрема, вигідно презентує клієнтові послуги компанії, укладає угоди в результаті позитивного проведення ділових зустрічей. Потім організовує виробничий процес: від розробки плану і збору інформації до контроля роботи виконавців та інших фахівців.

Крім того, акаунт-менеджер має своєчасно надавати клієнту необхідну інформацію по проекту, вести переговори та брати участь у презентаціях.

Левова частка роботи акаунт-менеджера пов’язана з відповідями на питання клієнтів, як прості, так і досить специфічні. Деякі з них вимагають проведення досліджень і аналізу ситуації, що склалася. За плечима у менеджера по роботі з клієнтами ціла команда, і він повинен знати, до кого звернутися, щоб з’ясувати стан справ.

Скільки отримує акаунт-менеджер

Зарплата акаунт-менеджера трохи вище ринкової, складається з фіксованої частини та відсотків від виконання плану.

Середня зарплата
22500 грн
Розподіл зарплат
13 000 грн
41 000 грн

В середньому «Акаунт-менеджер» в Україні заробляє 22500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 4241 вакансії, розміщеної на Work.ua із заголовком «Акаунт-менеджер» і за схожими запитами-синонімами «Customer service representative», «Customer service specialist», «Customer service manager» та ін. за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

Які навички потрібні акаунт-менеджеру

  • Організаторські здібності.
  • Уважне і педантичне ставлення до деталей та термінів.
  • Здатність генерувати ідеї та знаходити нестандартні рішення.
  • Вміння працювати з запереченнями та вести переговори.
  • Вміння простими словами пояснювати складні речі, так, щоб після відповідей у клієнта не виникало ще більше запитань.
  • Вміння організувати учасників процесу.
  • Досвід роботи в кол-центрі, сфері продажів або HoReCa (громадського харчування та готельного господарства).

Переваги та недоліки в роботі акаунт-менеджера

    • Ця професія не дає нудьгувати: щодня доводиться вирішувати різні завдання, спілкуватися з новими людьми, брати участь в роботі креативної команди.
    • Колосальний досвід роботи з людьми, який може стати відмінним стартовим майданчиком для кар’єрного зростання аж до керівних посад.
    • У процесі роботи з клієнтами напрацьовуються широкі ділові зв’язки.
    • Робота не обов’язково в офісі, є можливість віддаленої роботи: скайп, пошта, телефон.
    • Висока відповідальність й серйозне навантаження.
    • Аврали та ненормований робочий графік.
    • Можливе професійне вигорання від постійного спілкування з великою кількістю дуже різних людей.
    • Багатозадачність роботи і відповідальність за результати діяльності інших співробітників створюють додаткові навантаження на нервову систему.

Як самі акаунт-менеджери оцінюють свою професію

За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи акаунт-менеджером.

Кар’єрне зростання

4.5

Зарплата

3.0

Задоволеність професією

4.0

Безпека

4.5

Баланс між роботою та життям

4.0

Наскільки затребувані аккаунт-менеджери

Аккаунт-менеджер — професія доволі молода, але її популярність зростає. Фахівці по роботі з клієнтами працюють в банках і рекламних агентствах, брокерських фірмах і торгових компаніях, на виробництві та у сфері IT.

вакансій на сайті

Де вчитися на акаунт-менеджера

Вибір професії аккаунт-менеджера часто базується на доступності освіти: щоб стати фахівцем по роботі з клієнтами, вища освіта, звичайно, потрібна, але вона може бути дуже різною. У професії знаходять себе психологи і «технарі», економісти і лінгвісти, перекладачі та релігієзнавці, фахівці торгового і готельного сервісу.

Крім того, можна закінчити спеціалізовані курси — це відмінний варіант для тих, хто задумується над зміною професії чи вдосконалення своїх навичок.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Ще більше інформації про курси та навчальні заклади.

День маркетолога

25 жовтня, п’ятниця

Поділіться цим матеріалом з друзями та знайомими, запостіть його у себе в соціальних мережах, розкажіть про нього родичам, які не можуть визначитися з майбутньою професією. Адже кожен гідний отримати роботу своєї мрії!

Інші професії

Інкасатор

Інкасатор

Інкасатор — професія для тих, хто любить ризик. Адже мало що може бути більш ризиковано, ніж перевезення грошей та цінностей, якими щодня займаються інкасатори.

Сомельє

Сомельє

Сомельє — людина, яка знається на вині: проводить дегустації, знає все про історію напою, як виробляється будь-який сорт і з якою їжею поєднується напій.