- 6 min reading
- 14367
На ринку праці — найбільше роботи від початку повномасштабного вторгнення. Дослідження Work.ua
Літо закінчується зростанням зарплат та кількості вакансій, зокрема й на Харківщині, яка повертається до п’ятірки регіонів-лідерів.


Про що нам говорить статистика серпня
Компанії починають підготовлювати ґрунт перед початком сезону активного найму: підвищують заробітні плати та публікують усе більше пропозицій роботи. І цього року компанії спраглі на працівників, як ніколи раніше. Роботодавці розмістили найбільшу кількість вакансій на сайті Work.ua від початку повномасштабного вторгнення — 115 482 пропозиції.
Навчальні заклади ще з липня почали підготовку до нового навчального року й активізували найм вчителів. У серпні ця тенденція продовжилася та вакансій для освітян додалося.
Харківщина, яка впродовж двох попередніх місяців не потрапляла до п’ятірки областей-лідерів за кількістю вакансій, нарешті повернула свої позиції.
Харківщина повернулася до п’ятірки областей-лідерів за кількістю вакансій
Тенденція на збільшення кількості вакансій, попри традиційно «низький» бізнес-сезон, продовжилася й у серпні. В останній місяць літа роботодавці розпочали підготовку до активного пошуку фахівців та розмістили на Work.ua рекордну кількість вакансій з початку великої війни — 115 482 вакансій. Як порівнювати з липнем, це на 3% більше.
Збільшення пропозицій відбулося майже у всіх регіонах, які традиційно входять у п’ятірку лідерів: на Київщині (+3%), Львівщині (+7%) та Одещині (+3%).
Приріст вакансій не обійшов і Харківщину (+4%), яка змогла повернутися на своє місце в п’ятірці, витіснивши звідти Івано-Франківщину. Водночас роботи побільшало у Закарпатській (+10%), Житомирській (+9%), Рівненській (+8%), Вінницькій (+8%) областях.
А от не додалося вакансій лише у Дніпропетровській області, де ми можемо спостерігати невеличкий спад порівняно з липнем.
У серпні найбільше роботи прибуло для освітян та фахівців творчих професій
У категоріях лідерах за кількістю роботи бачимо такі тенденції:
- Помітніший приріст вакансій у категорії «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» (11 137, +7%), де минулого місяця спостерігався спад. Також є зростання у категорії «Медицина, фармацевтика» (8 196, +6%).
- Помірне зростання у категоріях «Сфера обслуговування» (20 497, +4% до липня), «Робочі спеціальності, виробництво» (19 932 вакансій, +4%), «Роздрібна торгівля» (13 979, +3%), «Логістика, склад, ЗЕД» (11 790, +3%), «Адміністрація, керівництво середньої ланки» (10 153, +2%), «Бухгалтерія, аудит» (7 563, +1%).
- Трохи поменшало вакансій у категоріях «Продаж, закупівля» (13 418, -1%) та «Транспорт, автобізнес» (9 014, -1%).
Водночас найбільший приріст вакансій для шукачів у категоріях «Освіта, наука» (5 640, +27%) та «Культура, музика, шоу-бізнес» (778, +23%).
Ця ж тенденція спостерігається й в розрізі окремих посад. У серпні роботодавці активніше шукали вчителів математики (+58% до липня), англійської (+29%) і німецької мови (+24%), вихователів (+25%), вчителів початкових класів (+24%).
Синхронні зміни бачимо й у вакансіях для ветеранів (+6% до липня), студентів (+5%), людей з інвалідністю (+5%). Це зростання відповідає тенденції загального збільшення вакансій.
Цікаво ж, що пропозицій віддаленої роботи незначно поменшало. Схоже, роботодавці поки не готові відповідати на запит ринку й активно пропонувати шукачам гнучкі умови.
Ще одна категорія пропозицій роботи — вакансії з бронюванням. У червні роботодавці розмістили 6 642 такі пропозиції роботи, що на 16% більше проти липня.
Знайти фахівців у сферу готельно-ресторанного бізнесу стає вкрай важко
У серпні конкуренція серед шукачів повернулася до рівня червня. Насправді така тенденція відповідає сезонним коливанням: шукачі звикли шукати роботу восени та теж готуються до високого бізнес-сезону. Але й не забуваймо про зовнішні фактори, які впливали на ринок праці в серпні — масовані обстріли та перебої з електроенергією.
Категорія з найбільшою кількістю вакансій — «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» потрапив у список сфер з найнижчою конкуренцією. Водночас серед шукачів справжня боротьба точиться на вакансії «дистанційки».
Серед кандидатів побільшало освітян та зменшилася частка молоді
Найбільше кандидатів прибуло у прифронтових регіонах: Херсонській (+4%), Запорізькій (+4%), Миколаївській (+3%), Одеській (+2%) області.
Помітно побільшало шукачів якраз у категоріях «Освіта і наука» (+7% кандидатів) та «Культура, музика, шоу-бізнес» (+4%), де в серпні відбувся найбільший приріст пропозицій роботи.
Тенденція на зменшення молоді на ринку праці почалася з липня й тривала впродовж серпня. За статистикою бачимо, що працівників віком до 18 років поменшало на 36%. Поменшало й шукачів від 18 до 24 років на 7%. Суміжна тенденція — зменшення шукачів без досвіду на 12%.
Найбільше зростання зарплат там, де найнижча конкуренція серед шукачів
Середня зарплата на ринку праці продовжує зростати. У серпні позначка збільшилася на +2,4% до 21 500 грн.
Найбільше зростання зарплат у серпні відбулося в категорії «Транспорт, автобізнес» (+5% до липня, 30 000 грн), яка водночас входить в топ найменш конкурентних серед шукачів категорій. Імовірно, так роботодавці намагаються конкурувати за шукачів. Також зросли середні зарплати у вакансіях з категорій:
- «Телекомунікації та зв’язок» — 24 000 грн, +4% до липня;
- «Фінанси, банк» — 19 000 грн, +3%;
- «Дизайн, творчість» — 22 500 грн, +3%;
- «Секретаріат, діловодство, АГВ» — 19 000 грн, +3%;
- «Юриспруденція» — 20 500 грн, +2%;
- «Медицина, фармацевтика» — 21 500 грн, +2%.
У серпні найвищі середні зарплати (окрім керівних посад, сфери ІТ і фахівців до Сил оборони) отримували ендодонтисти (55 000 грн), водії-міжнародники (50 000 грн), керамісти (47 500), медіапродюсери, рихтувальники (45 000 грн), рієлтори (40 000 грн), майстри СТО (37 500 грн), адміністратори кавʼярень (37 000 грн), регіональні менеджери (36 500 грн), внутрішні аудитори (36 250 грн).
Ключові тенденції у військовому рекрутингу за серпень
- У серпні підрозділів, що мали хоча б одну вакансію на work.ua/zsu/, стало трохи більше — 667. Вакансій стало більше на 5% — 5 740 пропозиції.
- Найбільший приріст вакансій був у категоріях «ЗМІ, видавництво, поліграфія» (+23%), «Фінанси, банк» (+20%), «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» (+17%), «Бухгалтерія, аудит» (+15%), «Секретаріат, діловодство, АГВ» (+11).
- Кількість відгуків на вакансії Сил оборони зменшилася на 20%. Високу конкуренцію серед шукачів бачимо у категоріях «Маркетинг, реклама, PR», «Продаж, закупівля», «Юриспруденція».
- У серпні 44% відгуків надіслали жінки, 56% — чоловіки. Частка жінок знову зросла.
33 comments
To leave a comment, you need to sign in.
Work.ua, Ваше нововведение, где имя и комментарий сливаются в единый шрифт — скверно сделано. Или до Вашего сайта тоже еле дошла Конституция, которая на паузе.
Олександре, ми хотіли зробити акцент на зміст самого коментаря, а не на тому, хто саме його написав. Проте, звісно, ми розуміємо, що не усі готові погодитися з цими змінами і сприймати оновлення виключно позитивно.
Інно, уточніть, будь ласка, що саме написано неправдиво і чому ви так вважаєте.
1. В основном люди с востребованными на сегодня профессиями и в большинстве своём молодые.
2. Так, как это профессиональная сеть (и все там с "открытым забралом"), то люди до последнего хорохорятся/не показывают отчаяния. Но последнее время немало отчаяния читается (иногда между строк, а иногда и открыто об этом пишут). Там стало много безработных. Это видно по зелёным маркерам на аватарах, но многие, будучи без работы, не показывают эти маркеры (по разным соображениям, в том числе, чтобы не показывать слабую позицию, то самое отчаяние). Многие пишут, что не могут найти работу в течение долгого периода времени (в том числе это касается айти, с её удалёнными работами и зарубежными заказчиками)...
А вы тут нам "фигвамы рисуете"...
Сейчас для поиска работы люди используют разные площадки (и не по отдельности, но всё сразу), но при этом работы нет. Сегодня на Линкедин прочитал очередной крик (ну или рассказ) отчаяния у человека, с хорошим послужным списком — работы нет и когда она может найтись — непонятно. Я, например, допускаю (есть такая вероятность), что не смогу найти работу до окончания войны (это сейчас очень связанные вещи — наличие войны и отсутствие свободы и работы).
ГГГГ. Ото пару місяців тому шукав якусь роботу. Воділою на укрпошту відразу готові були брати. Але до автопарку 30 км через весь Київ. По робочій моїй спеціальності досить жирні вакансії є. З розвозкою від метро. А я за Києвом живу. Добратися ну реально. Але не питався там навіть пор умови. Ну і вакансія вже давно висить. Бо там треба працювати. І думати що робиш. За роки роботи в сервісі і фрілансі, багато різних навиків заполучив. Робота з компаундами, паяння (не під мікроскопом, хоча СМД деколи паяю). Відгукнувся на резюме тих хто дрони робить. Мені сказали що шукають висококласних вмотивованих готових спеціалістів. Бажано молодих, а не діда передпенсійного віку (неявно то було сказано, але червоною ниткою пройшло через розмову). Тому моє резюме нікому показувати сама головна спеціалістка по персоналу не збирається))) Може ще і те що працював і директором свого бізнесу також негатив внесло. Попробуй нагнути тертого старого [образа видалена модератором Work.ua], який вміє добре працювати тільки за гроші. А потім і забив на те все. Зараз по моїй темі по фрілансу трошки роботи є. Як надовго — не знаю. Поки є, то роблю. І вже по сторонах не сильно дивлюся. Тим паче що вже з пару місяців висить вакансія по моїй робочій спеціальності в конторі за 1 км від дому.
Юліє, якщо ви натрапили на вакансії шлюбних агенцій або шахрайських компаній, будь ласка, напишіть нам на [email protected]. З подібними компаніями ми не співпрацюємо.
Повна чушь! Маю досвід майже 20 років в логістиці та міжнародній діяльності і три вищі освіти, знання англійської, досвід роботи в ООН, а тут навіть на кур'єра не беруть, бо ветеран, а для роботодавців це ніби [образа видалена модератором Work.ua]. Отож.