- 32277
Сума надто маленька чи непристойно велика: чому у вакансіях не завжди вказують зарплату
Буває, що під час перегляду вакансій знаходиш «ту саму». Графік, умови, місцезнаходження — ви підходите на цю посаду і вже мрієте, як мине ваш перший робочий день. Але єдине, що вас бентежить, чому не вказано заробітну плату?

Зарплата — істотний фактор, який може вплинути на вибір роботи шукачем. Проте нерідко трапляється, що у вакансії все влаштовує — умови, графік, обов’язки. Але є одне «але». У полі «зарплата» панує порожнеча, а в самому описі вакансії зустрічається: «залежно від досвіду» або «конкурентоспроможна».
Work.ua зібрав причини, з яких роботодавець може приховати розмір заробітної плати. Забігаючи наперед, це не завжди пов’язано із маленькими сумами.
Роботодавець не визначився із сумою та обсягом завдань
Буває, що в компанії відкривається новий напрямок або роботодавець шукає спеціаліста рідкісної чи зовсім нової професії. У таких випадках важко визначитися із можливою сумою винагороди. Тоді роботодавець намагається з’ясувати у кандидата під час співбесіди, скільки б він хотів отримувати, скільки отримував на попередньому місці роботи або яка сума буде прийнятна.
Роботодавець боїться втратити кандидата через зарплатну вилку
Це ситуація, коли рівень зарплати залежить від професіоналізму шукача. Компанії побоюються: якщо вони назвуть зарплатну вилку, всі розраховуватимуть на максимальну суму.
Наприклад, роботодавець встановлює діапазон від 15 до 25 тисяч гривень. На вакансію відгукуються дві відповідні особи. Перший кандидат — кваліфікований спеціаліст, другий — із меншою кількістю практики та кейсів. Якщо першого кандидата у процесі переговорів не влаштують умови та він відмовиться, пропозицію отримає другий. Він, побачивши вилку зарплат, розраховуватиме на всі 25 тисяч. Але коли надішлють пропозицію з меншим окладом, розчарується і відмовиться від пропозиції.
Якщо ж роботодавець просто вкаже зарплату від 15 тисяч, досвідченіший кандидат може не звернути на вакансію уваги, бо сума не відповідає його зарплатним очікуванням.
У таких випадках роботодавці вважають за краще просто приховати суму заробітної плати.
Роботодавець не хоче демотивувати наявних працівників
В ідеальному світі всі, хто виконує схожу роботу, заробляє майже однаково. Але насправді все не так. Щоб залучити найкращих фахівців, компанії нерідко змушені пропонувати кандидатам вищу зарплату, ніж та, яку вони платять вже найнятим працівникам.
Буває, що рівень зарплат на ринку виріс, а керівництво хоче найняти додаткового спеціаліста. У такому разі пропонуватимуть високу винагороду новим людям, а решті підвищуватимуть заробітну плату поступово.
На думку роботодавця, якщо не приховувати зарплату від інших працівників, то вони можуть бути демотивовані або почнуть конфліктувати.
Роботодавцю важлива мотивація кандидата та схожі з компанією цінності
Ситуація: розміщуючи вакансію, роботодавець вказує чималу зарплатню. Крім тих, хто відповідає переліченим вимогам, відгукуються люди або зовсім без потрібного досвіду, або ті, хто мотивований виключно грошима.
Якщо компанія шукає однодумців, які захоплені професією, зацікавлені в перерахованих завданнях, проєктах, і готова платити їм суму, вищу за ринкову, то у кандидата мотивація має перевищувати гроші.
Вважається, що співробітники, чия мета полягає лише у збільшенні доходу, можуть легко перейти на бік конкурента навіть за зовсім невелике збільшення окладу. І головне — такі люди рідко від душі вболівають за компанію, поважають її цінності та дотримуються правил.
Зарплата, нижча за ринкову
Трапляються випадки, коли роботодавець справді може запропонувати шукачу тільки зарплату, нижчу за ринкову. Тому він приховує дані у вакансії та намагається привернути увагу до інших переваг роботи у компанії. Наприклад, намагається привабити шукачів цікавими обовʼязками, можливістю здобути досвід та іншим. Або найнижчу суму окладу компенсують іншими «плюшками» — пільгами, соціальними пакетами, медичною страховкою.
У компанії діє політика про нерозголошення зарплат
Роботодавець може не захотіти обговорювати з кандидатом розмір заробітної плати, доки не переконається у його компетентності. У таких випадках суму озвучать під час співбесіди або після першого етапу відбору.
Ще компанія може розраховувати, що шукач розуміє приблизний рівень зарплат у межах сфери.
Компанія шукає топфахівця
Зарплати топменеджерів у рази вищі за ті, що отримують інші співробітники. Тому компанії не прагнуть відкривати карти та виставляти розмір винагороди на огляд усім охочим.
Тим паче співбесіди на такі посади — це дуже серйозні переговори, де й узгоджують розмір зарплати.
Якщо ви хочете дізнатися зарплату раніше, ніж погодитися на співбесіду з рекрутером, поставте йому запитання — від чого залежатиме сума вашого окладу та яка нижня планка зарплатні. Ще можете пошукати схожу вакансію, в якій вказано оклад. Оцініть розмір зарплат у схожих компаніях.
107 comments
To leave a comment, you need to sign in.
1. Наиболее распространенный - если укажем зп, вообще никто не придет
2. Практически не встречается , но тем и более ценный - если укажем сколько готовы платить - появится толпа "энтузиастов" с навыками и рядом не лежавшими с требованиями.
Все.
Марафон для людей віком 50+, які прагнуть знайти нову роботу чи змінити професію, але не знають, з чого почати.
Подробиці ви знайдете у новині на Work.ua за посиланням: https://www.work.ua/news/ukraine/1992/
ЗП фиксирована только на массовых профессиях, где особых навыков от кандидата не ждут или эти навыки элементарно категоризируются.
Никогда не смотрю на вакансии с заявленной ЗП - это детский сад.
А с кидалами зачем дело иметь?
Тому досвідчені HR, які працюють у компаніях, не дуже шукають на сайтах працівників на висооплачувані посади, навпаки, я проглядаю ці "вічні резюме" з метою відсіву, якщо хтось з них, не дай Боже, відгукнеться.
Зрозуміло, що рекрутери дитячого віку з агенцій, які змінюються там кожні 3 місяці, шукають працівників саме за резюме по сайтах, бо так швидше! А у них жорсткі терміни закриття вакансій і вони отримують бонуси.
_____________
Саме тому ви і отримували офери від рекрутерів, саме тому ви і звільнялись невдовзі, і знову "обновлялі резюме" у пошуках нової роботи. Бо не відповідали очікуванням роботодавців))
І якщо будуть грати тільки барабани і контробаси і як їм заманется то буде не семфонія, а какафонія яку ніхто слухати не буде.
💗
Работодатели от слова раб, к сожалению...а мотивация (если речь не о деньгах) - современная манипуляция или гипноз в отношении не совсем зрелого и мудрого работника
Компанія пропонує середню на ринку зарплату, плюс пристойну медичну страховку, плюс безкоштовну спортивну залу 2 рази на тиждень, плюс доставку на роботу і з роботи транспортом підприємства.
Що ви оберете: таку компанію, чи ту, де вам, як "зрєлому і мудрому" запропонують ЗП на 2 тисячі більше?
_______________
Я оберу цю компанію. Тому що пристойна медична страховка коштує дорого. А компанія може, застрахувавши одразу 150-300 усіх свої працівників, отримати дуже суттєву знижку, іноді більше 50%. І чим вище посада, тим більш "жирна" страховка, плюс пристойний медогляд у хорошій клініці за рахунок страхувальника. Ви за 2 тисячі на місяць собі таку страховку не купите. Більше того, ви її взагалі не купите. Ви ж у нас зрілий і мудрий, ви знайдете де вам протринькати гроші))).
Спортзала також класна штука, тим більше що не потрібно після роботи ще годину добиратись, зазвичай тренажерка або прямо в напівподвалі офісного приміщення, або десь поряд з офісом. І в різні дні - різні заняття: кому йога, кому фітнес, кому залізяччя. Доречі, коли колеги разом ходять до спортзали, це набагато кращий (і постійний) тімбілдінг, ніж періодичні попойки. У людей - спільні інтереси, є час для неформального спілкування без необхідності відволікати один одного від роботи.
А розвозка - це взагалі кайф, не метушишся як тарган зранку по зупинці, а сів і їдеш з колегами як біла людина.
+2к в месяц к ЗП в 10к это одна история, а уже к ЗП в 20к - совсем другая.
да и пример плюшек такой себе.
конкретно из этих плюшек я выберу условные +2к в месяц.
не нужно натягивать свое видение на всех.
- мед страховка мне не интересна, а если и интересна, то это должен быть мой выбор какая и на каких условиях, а не лишение выбора. тем более что она так или иначе делается работодателем за счёт работника.
- спортзал два раза в неделю - это корч. тренировки по-нормальному занимают 3-4 раза в неделю. это у тех кто хочет тренироваться.
а если б я не хотел, то зачем мне, чтоб работодатель организовывал МОЕ свободное от работы время? причем, опять же, за мой же счёт.
- доставка на работу и с работы - пожалуй, единственное что могло быть более-менее ценным. но это не стоит снижения зарплаты относительно других компаний. лично мне удобнее ездить на своем авто, а не как таракан спешить за развозным микриком.
а зп скрывают с одной единственной целью - обмануть и заплатить как можно меньше. но рассказывают, конечно, про "плюшки", корпоративный дух, идейность и прочее.
кста, работодатель легко сократит точку и избавится от работника, если ему так выгодно, а вот если работнику выгодно сменить работу на более высокооплачиваемую - то он капец какой предатель и им движут только деньги.
Скільки я таких бачила!!!
А потім ридають на прохідній, просять дати довідку, що колись після ПТУ практику 2 місяці проходив, може приймуть в пенсійному і зарахують у стаж, бо для пенсії не вистачає.
І прямо зараз у мене трое працюють вже після 60, бо до 63 їм ніякої пенсії не дадуть, тому що вони раніше "працювали неофіційно". Їхнім матерям пенсії платили з моїх відрахувань, бо я все життя працюю офіційно, у мене трудова книжка з 17 років. А їм пенсії будуть платити з відрухувань моїх дітей, бо їхні діти також будуть ухилятись від оподаткування.
_________________
Доречі, БІЛЬШІСТЬ працівників просять самі, аби їм платили лише мінімалку, а решту - в конверті, бо так вони субсидії ще получають. І дуже обурюються, коли кажешь, що у нас "все по білому". Мовляв, "я через вас субсидію втрачу", хоч на ту субсидію він не має жодного права.
а между тем, справку вы дать ОБЯЗАНЫ.
платите столько, чтоб людям не нужны были субсидии, а то сначала подменяете зарплату ненужными страховками и спортзалами (которые в нормальных (читай - иностранных) компаниях идут как бонус, а не аргументация низкой ЗП), а потом рассуждаете кто на что имеет право.
Ау ! Нашего брата уже практически нет ! Все разъехались, работать скоро вообще некому будет.
Лучшая мотивация для работника это достойный уровень зарплаты !
І ще хотілось би почути, яку конктерно ЗП вони вважають достойною їхнього неперевершеного рівня, і який обсяг роботи і якої якості вони за ті гроші зроблять.
Ви погляньте на ціни в Україні і до прикладу в Німеччині, Польщі, і зарплати )
Ось і все
Однією рукою ми хочемо кваліфікованого спеціаліста за дорого. Іншою рукою ми зажимаємо підвищувати зарплатню до ринкової вже працюючим на нас кваліфікованим спеціалістам. Через це вони йдуть шукати компанію, яка платитиме їм на рівні ринку або й більше. Через що ми шукаємо ще більше спеціалістів, яким платитимемо ще більше грошей, бо поки ми їх шукаємо, їх ціна на ринку зростає. От і виходить: як не хочеш, аби тебе грав товстосум, маєш мінять роботу раз на приблизно 3-4 роки.
Окремо дякую за ідіотизм про мотивацію, що перевищує гроші. Яка, на фіг, мотивація? Аби можна було жити за кошт держави всім, а не тільки дупутатам, то всі б і жили. Абсолютно нічого цікавого в роботі немає, це в 99% випадків тупа щоденна рутина - принаймні якщо твоєю роботою не є дерти моделек/суперзірок в усі усюди, випробувати суперкари, та літати за казьонний кошт на курорти.
Плюшки? Які ще плюшки? Медстраховкою платитимете за бензин, комуналку, в магазині? Халявною кавою (серйозно, кожна третя вакансія пише про халявну каву і пєчєньки, їй-богу, зараз же не 20-ті роки минулого століття, кава доступна всім і коштує копійки, а пєчєньки взагалі небезпечно для життя їсти, схаменіться!) годуватимете голодних дітей?
Просто якесь криве дзеркало, їй-богу. Ворк.юа, от скажіть, нащо взагалі таке писать?
Большего идиотизма еще не приходилось слышать. Хотелось бы услышать пояснение - в чем должна заключаться мотивация наемного работника превосходящая деньги ? В любви к хозяину ? Может , к жене хозяина ? Ну, поясните же наконец, если пишите подобный бред, приведите аргументы , реальные примеры. Хоть как то обоснуйте эту писанину.
Наприклад, в одній компанії обов'язки біьш близькі для моїх наукових інтересів (а я пишу дисертацію), або в цій компанії мені більш близка корпоративна культура, ніж в тій, де власники - китайці, схиблені на постійних змаганнях людей один з одним, чи в цій компанії у мене є перспектива реального кар'єрногозростання, а в іншій - лише ефемерні обіцянки, ще й з необхідністю переїзду.
В ідеалі внутрішня мотивація - це коли ви хочете займатись саме цим видом діяльності, саме в цьому ви кращий. І впевнені, що станете ще кращим! Ви любите продавати! Або ви геніальний логіст! І навіть якщо я вам запропоную зарплату на 3 тисячі більшу, ви не захочете переходити працювати комірником або бухгалтером (хоч у вас формально є економічна освіта, і навіть якийсь досвід). І навіть за зарплату вдвічі більшу, ви не схочете працювати водієм генеральноо директора, хоч маєте права.
Ви розумієте, що купившись на цю різницю в зарплаті, ви втратите свій темп розвитку, свій потенціал, своє майьбутнє як високооплачуваного фахівця.
то есть я буду едва сводить концы с концами работая логистом за 10к, мне предложат тут же возить директора и получать 20к, а я откажусь и моя внутренняя мотивация будет двигать меня дальше работать за 10к, которых едва хватает на коммуналку...
и сколько лет мне ждать пока этот генеральный повысит мне ЗП на точке логиста? и повысит ли он ее только мне или все же пропорционально повысит и водителю?
пишите ещё. доставляет)
1. Работодатель хочут найти толкового сотрудника за копейки
2. Даже если указывают зарплату допустим 30к то по факту редко 15 в реалиях говорят под видом испытательного срока и прочей чуши
3. Работодатели начитавшись зарубежных примеров пишут в своих требованиях тот же бред НО зарплату платят как охранникам
Чувак посчитал, это же целых 800 гривен в день, 16 тысяч в месяц, сказал что дорого, им нужен спец за 11-12 тысяч. Я сразу попрощался и всё, ищите дальше.
Коли на посаду начальника відділу збуту завода приходить резюме дівчинки після технікуму без досвіду, або з досвідом нарощування вій, при цьому одразу пише, що хоче 9-12 тисяч, то... самі розумієте.
Коли кандидат сам відгукується на посаду, де вказана зарплата 25-30тис., а в резюме жирним шрифтом з підкреслюванням пише, що хоче 50тис. плюс компенсацію його переїзду до нащого міста разом із сірьєю, плюс компенсацію винайнятого житла, то хочеться вислати йому "дабл мінт" по факсу, щоб охолов трохи... ))
9-12к для начальника отдела сбыта вы считаете неадекватно много)))
а сколько должен хотеть кандидат, только окончивший техникум и претендующий на точку нач.отдела сбыта, чтоб кадровик не посчитала требования по ЗП заоблачными, а кандидата неадекватным?
Вот, расписано у них на сайте, какие крутые они производители игр и не только, даже сам Плешивец Пуйло присутствовал на открытии ихнего чего там в Москве. Я не ярый патриот, но всё же неприятен сей факт.
Просто й переконливо: тут, в цій клятій країні,- скоро не буде не те, що комусь працювати ненормований час за копійки, а й дітей "робити".. !!!
А при варіанті "Путін нападе",- зобов'язані цілими родинами добровільно йти воювати виключно ті, які останні 32 роки рвуться до корита, а тепер пора за свої награбовані статки рватися подихати в окопах...!!! А інакше,- повний капут...!!!
І отримали відповідь:
"Кому чого не вистачає, той за те і воюює"
Если ты работаешь не за деньги, то это не работа, а хобби...
[образа видалена модератором Work.ua] сказала.вот к чему привело-выддамо усе частникам ,частник никогда не будет думать о работнике.частник это ничто пыль.теперь мы пожинаем плоды той прозападной и американской брехни.кот.они нам втирали.сегодня человек работник не защищен никем и ничем.госструда-это [образа видалена модератором Work.ua].обслуж.интересы частников. они в упор не видят что посл.год -два все обьявл.по 12 часов смена.особенно на складах. ,что противоречит даже сег.[образа видалена модератором Work.ua] законод.а потом они говорят а цэ жэ частники.вообщем мы идем в каторжное болото с 12-14 часам в день .как было при царе и то дремучие руские в седом в 1905 устроили стачку.продвинути украиньци зминивши дви влады.не создали ни одного пикета в защиту своих трудовых прав.