- 3 min reading
- 6784
5 типових помилок на співбесіді та як їх уникнути
Work.ua підготував добірку найпоширеніших фейлів, які підстерігають шукачів, та прості способи їх розв'язання. Якщо ви готові трохи попрацювати над собою, щоб у майбутньому попрацювати із задоволенням — цей матеріал для вас.


Чи не кожен із нас стикався з труднощами під час проходження співбесіди. І попри те, що періодично з’являються матеріали з детальним розбором того, чого категорично не можна робити, шукачі продовжують наступати на ті самі граблі. Тож сьогодні розглянемо основні помилки та спробуємо розібратись, як їх можна уникнути.
1. Запізнення
Будь-який роботодавець звертає увагу на пунктуальність, навіть потенційних працівників. Адже варто цінувати як власний робочий час, так і час інших. Щоб уникнути запізнень, робіть собі нагадування, користуйтесь онлайн-календарями або просто перевірте сповіщення з нагадуванням про співбесіду на Work.ua.
Водночас рекрутери не радять приходити на співбесіду занадто рано. Оптимальним варіантом є поява за 5-10 хвилин до початку зустрічі.
Якщо ж із певних причин ви не можете з’явитися на призначену ейчаром співбесіду, обов’язково попередьте його заздалегідь. Ці навички будуть корисними не лише під час співбесід, а й у подальшій роботі.
2. Недбалий зовнішній вигляд
Те, який ви маєте вигляд на співбесіді, може показати, наскільки важливим для вас є потенційне місце роботи. Власний комфорт — це пріоритет, але не варто забувати й про охайність. Одягайтеся так, як ви плануєте вдягатися на цю роботу в майбутньому.
Фахівці радять уникати яскравих кольорів або одягу зі складними малюнками, які можуть відволікти увагу від вашого обличчя та спілкування. Крім того, не зайвим буде поцікавитися, чи діє в компанії дрескод.
3. Відсутність запитань
Уточнювальні та доповнювальні запитання є одним і чинників успішного проходження інтерв’ю. Якщо кандидат не ставить запитань про діяльність компанії, умови роботи чи основні обов’язки, у роботодавця може скластися негативне враження.
Уважно слухайте, не перебивайте співрозмовника, поставте запитання наприкінці співбесіди. Це покаже вашу зацікавленість і бажання отримати посаду.
4. Відсутність знань про компанію та непідготовленість
Підготовка до співбесіди — важливий етап у пошуку роботи мрії. Напередодні зустрічі з рекрутером чи керівником варто витратити трохи часу на ознайомлення із сайтом компанії та її діяльністю. Негативні приклади: «Ой, та я не встиг подивитися, чим займається компанія, краще дізнаюсь у процесі», «А це у вас хіба не айтішка? Шкода».
Проявляйте зацікавленість, щоб роботодавець своєю чергою зацікавився у вас. До кандидата, який прийшов непідготовленим, швидко втрачають інтерес.
5. Скарги на попереднього роботодавця
Іноді кандидати так захоплюються описом свого досвіду роботи, що починають виставляти попереднього роботодавця в негативному світлі. Негативні приклади: «У нас там відбувався такий безлад, директор узагалі керувати не вмів!», «Мені так мало платили, що я ледь не вмер з голоду!».
Попри всі можливі попередні негаразди, не треба згадувати про минулий досвід у негативному ключі. Спробуйте зосередитися на власних досягненнях упродовж кар’єри, розповісти, з якими викликами та труднощами стикалися та як долали їх.
Сподіваємося, що наші практичні поради допоможуть вам із пошуками роботи. І пам’ятайте: не помиляється той, хто нічого не робить!
13 comments
To leave a comment, you need to sign in.
Для прикладу, не рекомендую зв'язуватися з цим роботодавцем: https://www.work.ua/jobs/4983075/
Так, це київстар, відділ архівації у львові на городоцькій.
Ця вакансія не закривається уже довгий час. І коли я на співбесіді прямо спитала їхню главну мадам - а в чому річ? Переді мною розіграли міні-спектакль.
Виявляється, їм так добре працювалося маленьким скупченим колективом в десятеро людей. Аж тут з Києва прийшло розпорядження шукати 11-ту людину. От облом. Прийдеться проект закінчувати на кілька місяців швидше, і отримати на кілька зарплат менше. Та ще й вчити новачка так складно і нема часу. Та ще й всі кандидати, як на замовлення, відмовляються від роботи в останній момент. Напевно я також відмовлюся, бо робота проектна, а значить, непостійна.
Але я відповіла, що проектної роботи я не боюся і мене прямо зараз все влаштовує, тому подумайте над моєю кандидатурою. Главна мадам обіцяла подумати, а через пару днів приходить есемеска, типу: сорі, але вакансія закрита. А вакансія, сюрприз, не закрита, а навпаки, оновлена.
Дорогий Київстар, ви би розібралися, що там у вас у львові на третьому поверсі твориться. Чому архівісти так перебирають кандидатами на просту, елементарну роботу і чому вакансія стільки місяців не закривається.
Я даю гарантію, що вам кожен місяць відчитуються, мовляв, печаль-біда, ніхто не хоче йти на тимчасову роботу. Але якщо зібрати всі надіслані резюме і поспілкуватися з кандидатами по телефону, можна взнати багато цікавого: що вакансія висить для галочки, а нових претендентів зливають, тому що розширення штату навіть на одну людину дуже не вигідно і незручно деяким мадамам на місцях.
Нам шкода, що співпраця із цим роботодавцем не виправдала ваших очікувань 😔️ Ми не знаємо, чому роботодавець відмовив вам. Але звʼяжемось з роботодавцем, щоб уточнити актуальність цієї вакансії.
Бажаємо скоріше знайти гарну роботу.