- 51162
Як увійти в IT без досвіду та профільної освіти
IT багатьох приваблює своєю перспективністю, можливістю роботи з партнерами з усього світу і, звичайно, зарплатами. Work.ua розповість, як отримати першу роботу у сфері інформаційних технологій.

Треба сказати відразу — легко не буде. Але якщо ви й справді хочете розвиватися в цьому напрямку, всі витрачені зусилля будуть не дарма.
Для початку визначтеся, чим ви хочете займатися. IT — це не тільки програмісти, є багато нетехнічних спеціальностей. Можливо, вести проект вам буде цікавіше, ніж писати код.
Нетехнічні спеціальності
В IT-компанію теж потрібні юристи, бухгалтери, маркетологи, копірайтери, HR-менеджери. Ви можете навіть не міняти професію, а тільки змінюєте галузь. У такому випадку ваш попередній досвід вам стане у пригоді, тож його обов’язково вказуйте в резюме.
Сфера інформаційних технологій досить специфічна, тому при переході треба буде запам’ятати безліч нюансів. Наприклад, що більшість співробітників працюють як приватні підприємці.
IT в Україні — це робота з різними країнами, тому необхідно знати міжнародні закони та правила фінансового обліку.
Sales або Support Manager
Якщо у вас немає досвіду роботи в суміжних спеціальностях, але і розробка вас не приваблює, спробуйте себе на позиції менеджера з продажу або в службі підтримки. Головні умови — знання англійської мови, тому що доведеться працювати з іноземними клієнтами та комунікабельність, тому спілкуватися доведеться дійсно багато.
Багато компаній безкоштовно самостійно навчають сейлів і саппорт, влаштовують стажування або розповідають всі нюанси під час випробувального терміну.
Технічні спеціальності
Ще не стикалися з кодом? Тоді почніть свою кар’єру з тестування або Front-end. Без курсів тут не обійтися. На них ви не тільки отримаєте нові знання, а й зможете зібрати собі портфоліо, яке і покажете роботодавцю.
Тестування і фронтенд допоможе вам зрозуміти процеси, які відбуваються на бекенді.
Почати свій шлях в розробці, можна закінчивши інтернатуру, яку організовує компанія. Так ви напрацюєте досвід і у вас буде можливість залишитися працювати в цій фірмі. Але попередньо вивчіть базові мови програмування, які стануть в нагоді вам у роботі.
Яку б спеціалізацію ви не обрали, пам’ятайте, IT — це гнучка сфера, ви зможете вирости з продажника в проєктного менеджера або навіть в розробника. А якщо відчуєте, що вам не вистачає спілкування, то і навпаки, з програміста — у продажники, адже хорошому сейлу дуже знадобляться технічні навички.
44 comments
To leave a comment, you need to sign in.
лол ЩИТО?
Предлог "на" характерен не для стран, а для географических территорий с нечётко очерченными границами. С названиями стран (кроме островных) обычно используется предлог "в". Поэтому, например, говорится "на Руси" (где "Русь" – понятие достаточно расплывчатое, то ли историческое, то ли географическое, то ли "духовное", неизвестно где начинающееся и заканчивающееся), но "в России" – в государстве Российском.
Пушкин в поэме "Полтава" пишет "в Украйну", "в Украйне" и т.п.:
"Мазепы враг, наездник пылкий,
Старик Палей из мрака ссылки
В Украйну едет в царский стан."
"Внезапно Карл поворотил
И перенес войну в Украйну."
Гоголь, "Страшная месть":
"Порядку нет в Украйне: полковники и есаулы грызутся, как собаки, между собою."
из письма А. П. Чехова И. Леонтьеву
"Итак, я еду в Украйну, а Вы, крокодил, остаетесь в тундре"
- Актуально по сей день.
Вы еще с Шевченко переспорьте
А речь шла об IT... Очевидно "патриотычнэ выховання" (промывка мозга) сыграла свою роль!)))
Сплошные русофобы и украиноненависники.