- 7178
Сподобалося на дистанційці? Сфери і посади, для яких вона завжди актуальна
У цій статті зібрано основні сфери, в яких віддалену роботу можна поєднувати з сімейним життям, хобі та подорожами. Також Work.ua наводить безліч прикладів професій, в яких перейти на дистанційку цілком реально.

Рано чи пізно карантин закінчиться, і багато хто з нас повернеться в офіс. Хтось чекає цього з нетерпінням, а хтось із радістю б продовжив працювати з дому. Якщо ви належите до другої категорії, у Work.ua для вас чудова новина — на віддаленці можна працювати весь час і не тільки з дому.
Робота в IT та маркетингу
Роботу, яку потрібно виконувати на комп’ютері та в інтернеті, дуже легко перевести в віддалений формат. Сьогодні інтернет-покриття є майже у всіх точках світу, тому програмісти, веб-дизайнери, тестувальники, геймдизайнери і представники інших IT-професій можуть продовжити працювати віддалено після карантину.
Те саме можна сказати і про деякі сучасні маркетингові спеціальності: інтернет-маркетолог, аналітик, SEO-фахівець, SMM-ник.
Творчість, генерація контенту
Віддалений режим роботи, коли можна виконувати завдання з будь-яких точок світу, залишається актуальним і для представників багатьох творчих професій. Працювати практично з будь-якого місця можуть автори текстів (і копірайтери, які пишуть рекламні тексти, і журналісти, які займаються створенням аналітичних статей), перекладачі, дизайнери, композитори, блогери.
Онлайн-коучинг і консультування
Якщо ви — уже визнаний експерт у будь-якій справі, для вас відкривається професія консультанта або коуча на віддаленці. Сфера, насправді, може бути будь-яка: бізнес і фінансові консультації, психологія і саморозвиток, блогінг та творчість в інтернеті. Навіть у сфері будівництва сьогодні потрібні онлайн-консультанти, які оцінюють проєкти будівництва і онлайн дають поради щодо їхнього поліпшення.
4 comments
To leave a comment, you need to sign in.
Сподіваюсь знайти "свою справу"...
Українка, живу у Франції 12 років (володію українською, російською, французькою).
За освітою "Практичний Психолог" і "Соціальний Педагог" ("червоний диплом")...
С 2016 на удаленке. Я честно не представляю себе как пойти в офис или магазин. Дело не в коллективе - я людей не боюсь)))
1. транспортные расходы
2. время на дорогу - а так, Оп встал в пижамке и ты на работе бодрый и веселый ;) шучу про пижаму. Однако когда на дорогу тратиться 1-2 часа - то работник к началу рабочего дня уже ненавидит всех, а еще работать... И вечером, пока домой доберется - семью он не видит. Это и время отдыха\сна забирается, а значит и здоровья.
3. Меньше болею. Все же сопливые люди в маршрутках, не знающие, что нужно при кашле прикрывать рот... Не мерзнешь на остановках.
3. графики могут быть более подходящие тому или иному работнику.
За время карантина многие владельцы компаний увидели, что многие сотрудники могут работать удаленно, без потери качества. Некоторые даже лучше работали.
Но удаленка - не рай в пижамке на подушках! Это работа, и относиться к ней нужно также, как и к обычной. Если у вас нет самодисциплины, вы знаете, что холодильник и сериал вас поманят, и вы пойдете... забросив отчет - это не для вас работа. Хотя всему можно научиться.
п.с. опытные удаленщики могут и с подушки голову не отрывать, а клиент думает, что его консультант сидит в офисе... Но все это опыт ;)
Всем добра