- 30854
Що робити, якщо на роботі завівся пліткар
Плітки — це загадкове явище. Практично всі люди мають слабкість до чужих секретів, але ніхто не любить тих, хто розпускає чутки. Work.ua розповідає, як ставитись до того, що у колективі з'явився пліткар.

Плітки — це погано чи добре
Частина читачів цієї статті здивується, але численні дослідження психологів підтвердили, що чутки та плітки справляють на життя людини одночасно і негативний, і позитивний вплив.
Ніхто не хоче бути жертвою неправдивої і до того ж образливої інформації. Неприємні чутки і реакція колективу на них, відчуження, висміювання, непотрібні й незручні поради від особливо жалісливих, можуть закінчитися для жертви пліток навіть звільненням.
При цьому вчені доводять, що спільне обговорення чуток:
- може згуртувати колектив, підвищити рівень довіри в ньому;
- допомагає отримати заряд приємних емоцій, адже плітки — це, у першу чергу, розвага;
- підвищує авторитет: той, хто заволодів «секретною інформацією», потрапляє в центр уваги;
- знижує стрес.
Дослідники зі Стенфордського університету дізналися, що доки людина не поділиться невідомою раніше інформацією про колегу з іншими, у неї буде спостерігатися тривожність, підвищений рівень стресових гормонів і прискорене серцебиття.
Отож, плітки можуть бути корисні, головне з ними не переборщити і не допускати обговорення на роботі глибоко особистих тем або образливих для деяких колег чуток.
Як дізнатися, що в колективі є плітмейкери
Те, що в колективі з’явився пліткар, а може навіть організована група таких, можна зрозуміти за кількома ознаками.
1. Колектив розділився на 2 табори.
«Це раніше на роботі було нудно, тому що можна було тільки працювати і ходити на обід. А тепер, коли до звичайних активностей додалися нові, навіть більш важливі, — дізнатися, що „сорока на хвості принесла“, поділиться новинами або зберігати (і не зберегти) таємницю — стало набагато веселіше!» — радісно діляться враженнями від нового звичаю обговорювати чутки одні колеги.
«Ненавиджу плітки та пліткарів. Їм би тільки кісточки перемивати (мені). Свого життя немає, ось і обговорюють чуже (моє). Через ці токсичні балачки у мене навіть фікус зів’яв! Краще б так працювали, як базікають», — обурюються представники іншого «табору».
2. Самі того не помітивши, ви більше дізналися про колег — їхнє особисте життя, що кого турбує. Тепер перед вами не просто співробітник, який обіймає ту чи іншу посаду, а особистість.
3. З недавнього часу ви намагаєтеся менше розповідати про своє особисте життя на роботі, але у вас це погано виходить.
Як поводитися з пліткарями
Існує 3 основних способи взаємодіяти з людиною-«стінгазетою», якщо така з’явилася у вашому колективі. Розгляньмо їх усі.
- Боротися. Врахуйте, боротися з пліткарями — це те саме, що дати бій вітрякам. Повністю припинити обговорення чуток у колективі навряд чи вийде, наскільки б сильно ви цього не хотіли. Однак, якщо серед колег є справжній Волан-де-Морт від пліткарства, який розпускає брудні і неправдиві чутки, миритися з ним не можна. Радимо обговорити з цією людиною її неприємну звичку, застерегти, що з часом бажання брехати про співробітників обернеться проти неї і врешті-решт призведе до втрати роботи.
- Ігнорувати. Це спосіб, який не вимагає ніяких активних дій. Щоб скористатися ним, потрібно просто удати, що ви не помічаєте пліток на роботі. До слова, ігнорування чуток — це і найпопулярніший спосіб боротьби з ними.
- Використовувати. Замість того, щоб ігнорувати плітки або вести боротьбу з плітмейкерами, можна обернути їхню діяльність собі на користь. Наприклад, багато керівників користуються простою тактикою — в першу чергу розповідати про майбутні зміни найбільш комунікабельним співробітникам. Завдяки попередньому, секретному, обговоренню інформації, колектив спокійніше сприймає зміни. А ще, приєднавшись до любителів побазікати, ви зможете припинити всі неприємні кому-небудь, шкідливі або брехливі розмови і обговорювати тільки позитивні теми.
Маємо надію, поради від Work.ua допоможуть вам підтвердити або спростувати підозри про пліткарство в колективі та, якщо пліткарі все ж знайдуться, легко дати цьому раду.
2 comments
To leave a comment, you need to sign in.