- 9770
Як інтроверту пристосуватися до нового колективу
Перший час на новій роботі — це завжди стрес. Особливо для інтровертів, особливо, якщо офіс в форматі оупен-спейс. Work.ua розповість, як влитися в колектив і зробити це менш стресово.

Для початку зрозуміймо, ви інтроверт або просто сором’язливий? Тому що соромитися можуть і екстраверти. Різниця між цими поняттями в наступному: сором’язливість — це риса характеру, яка базується на відчутті страху бути засудженим суспільством. А інтроверт просто потребує часу на самоті, щоб відновити свій енергетичний ресурс. Якщо це про вас, скористайтеся нашими порадами.
Будьте чесними
Все просто — ненав’язливо попередьте колег, що ви інтроверт. Тоді вони не будуть вигадувати зайвого і з повагою поставляться до ваших потреб. Чесність підкупає. Отож не соромтеся говорити, що вас, наприклад, потрібно зайвий раз гукнути, бо ви можете піти в свої думки надто глибоко. Або що вам краще написати повідомлення, а не дзвонити.
Проаналізуйте колектив
Щоб не відчувати себе самотнім, проскануйте обстановку, може, за сусіднім столом сидить такий же інтроверт. Спочатку буде простіше зав’язати дружні стосунки з людьми, у яких схожий психотип. Новий хороший знайомий додасть вам більше впевненості в собі, крім того, він зможе допомогти вам познайомитися з іншими співробітниками.
Виділяйте до пів години на день, щоб просто поспілкуватися з колегами.
Хоча б з тими, з ким безпосередньо стикаєтеся в роботі.
Обладнайте комфортне робоче місце
Часто інтровертам доводиться працювати в оупен-спейсах. Шум і постійна активність можуть заважати зосередитися на роботі. Тому купіть собі хороші навушники та складіть робочий плейлист для концентрації на завданнях. А щоб візуально відокремити себе від проходу або сусіднього столу — поставте у себе горщик з квіткою, невеликий стос книг або календар.
Робіть перерви
Якщо відчуваєте, що вам треба побути наодинці, приділіть собі кілька хвилин. Просто намагайтеся поєднувати це з перервами для робочого перезавантаження. Сходіть на кухню, випийте чаю. Перейдіть працювати в переговорну, якщо є така можливість. Намагайтеся зберігати свій життєвий темп, не поспішайте відразу у всьому брати участь, тільки тому що так треба. Вибирайте те, що вам дійсно цікаво.
Пам’ятайте, що для колег нова людина — теж невеликий стрес, вони звикають до вас і з часом зрозуміють, що ви відмінний співробітник і хороша людина. На все потрібен свій час. Не зациклюйтеся на переживанні через свій темперамент, а просто будьте собою. А Work.ua бажає вам успіху на новому місці.
3 comments
To leave a comment, you need to sign in.
В ближайшее время мы с вами свяжемся и поможем решить ваш вопрос.