- 6 min reading
- 1922
Балеріна Капучіна VS «Фабрика зірок»: віковий розрив на роботі
Що станеться, якщо до колективу міленіалів найняти зумера: міцна дружба, запекла ворожнеча чи стискання всесвіту?


Деякі роботодавці обережно ставляться до формування команди різної вікової категорії. Зазвичай ці перестороги зумовлені кількома чинниками:
- суспільство вважає одну групу менш ефективною за іншу;
- через різний менталітет зумерам і міленіалам важко порозумітися, а HR не хоче розвʼязувати конфлікти дорослих людей;
- один підхід до всіх зручніший.
Але реальність показує інше. Ці покоління доповнюють одне одного у команді, допомагають освіжити погляди на будь-які речі, спілкуються, жартують разом, а головне — обмінюються досвідом.
Жарти жартами, але сьогодні Work.ua розбирався, навіщо у кожній команді молодий фахівець і чому співіснування зумерів і міленіалів — найкраще, що можна зробити для колективу.
Зумери на роботі: які вони
1. Спокійні щодо статусу
Це покоління — особливе у своїх поглядах і ставленні до роботи. Вони не люблять зайвої відповідальності, і серед них не спостерігається особливої любові до карʼєрного зростання. За даними дослідження Deloitte, лише 6% зумерів хочуть дійти до керівної посади і називають це своєю карʼєрною ціллю.
Оскільки так званий «успішний успіх» втрачає популярність, молоді працівники відмовилися від амбіцій на користь свого ментального здоровʼя, вільного часу, навчання або відпочинку.
2. Незалежні
Гортаючи Тікток, можна побачити не одне відео про звільнення зумерів. У стереотипах воно зазвичай здається капризним, на кшталт: «На кухні немає безлактозного молока, тому я звільняюся!». Роботодавці намагаються запобігти плинності кадрів, але отримують сувору реальність, де представник цього покоління може собі дозволити піти тоді, коли захоче.
І поки одні називають це ознаками незрілості, ми говоримо, що це ✨відстоювання власних кордонів ✨. Зумери без роздумів ідуть, коли почуваються дискомфортно. Якщо робота — то тільки та, де все підходить. Звісно, зумери розуміють, що абсолюту не існує, але вони докладають усіх зусиль, щоб знайти підхожу роботу. Це покоління не погоджується на менше і не буде знецінювати свій душевний спокій.
3. Інноваційні
Досвідчені компанії полюють на працівників-зумерів, щоб забрати до себе людину, яка принесе нові погляди на буденні речі. Представники цього покоління не йдуть за течією, а все впроваджують і впроваджують неочевидні речі.
Ба більше, вони встановлюють тренди і це спрацьовує! Застосунок BeReal (соціальна мережа, яка щодня надсилає сповіщення з проханням зробити фото у реальному моменті з фронтальної і тилової камери) розробив Алексіс Барреят і Кевін Перро. Алексіс — зумер, що зміг втілити просту ідею. Попри юний вік, розробник вже мав досвід роботи у компанії GoPro, а зараз він власник застосунку, яким користуються мільйони користувачів з усього світу.
Як працювати із зумерами
Відстоювання кордонів дається взнаки і на ринку праці. Зумери легше змінюють роботу, ніж їхні попередники. Але компанії у сучасних реаліях можуть запобігти плинності кадрів і залишити молоде покоління у себе.
Володимир Швець, CEO STUD POINT, в інтервʼю для Forbes радив створювати гнучкий графік та формат роботи, ставити перед молоддю цікаві цілі задля їхнього зростання. Менше контролю, більше довіри і ніяких таймтрекерів — зумерам потрібна воля у їхніх діях, щоб сповна відповідати за результат.
Як міленіали ставляться до роботи із зумерами
Старші колеги приймають молодших у колектив, але ставляться до них із пересторогою. Попри це, інколи їм вдається потоваришувати. Користувачі Тіктоку роблять із цього контент і дивуються, якою легкою може бути мультивікова дружба.
Користувачі Reddit теж обговорювали віковий розрив і взаємодію із зумерами. Думки, звісно, розділилися, але більшість мала позитивний досвід, повʼязаний із молодим поколінням на роботі.
«На своїй нинішній роботі я працюю з різними поколіннями, і не виявив жодних проблем у співпраці із зумерами, яких би я не відчував з іншими. Іноді молодші не знають певних речей, але іноді є щось, чого не знаю і я, і приємно розбиратися в цьому по ходу справи. Я люблю свою роботу та своїх колег :)», — пише користувач Spiritual-Finance.
Команда Work.ua теж має представників різних поколінь. Між собою ми знаходимо взаєморозуміння, і умовна вікова прірва не стає на заваді. Старші радо навчають молодших, а для вирішення важливих зумерських питань у пригоді стають компетенції юних працівників. Завдяки цьому ми можемо як сміятися у Тіктоці, так і проводити серйозні дослідження ринку праці і працювати в ногу з часом, зважаючи на добре перевірений досвід.
Врешті-решт, щоб переконатися у своєму найкращому рішенні, увімкніть для мультивікової команди пісню «Пінаколада» Віталія Козловського і побачите, що часу між двома поколіннями ніби й не існувало 😁
Напишіть у коментарях про ваш досвід роботи із зумерами. Буде цікаво прочитати думки про віковий розрив на роботі.
3 comments
To leave a comment, you need to sign in.
спрощено - смартфоно_залежні та невігласи можуть бути різного віку.
відносно віку та діяльності згадалось кілька фільмів Стажер 2015
та Гра Ендера 2013.
в стабільній европі мабуть обрав би переважно старший колектив
але ! коли світ летить в @
можливо обрав би команду новаторів / молоді.
більшість старших знають що "щось" неможливе і навіть намагатись марно ;
молоді, як Ендер можуть не знати що "щось" неможливе, та зробити це .
втопити компанію молоді теж можуть, і ймовірність чимала
але 99% що старші не зроблять неможливого.
деякі старші теж можуть неможливе - наприклад "старий і море" Хемінгуей.
зараз в багатьох місцях фронту тримаються буквально дідусі.