Що робить бізнес-тренер
Бізнес-тренер, як можна зрозуміти з назви професії, — це тренер з роботи і ведення бізнесу. Ця людина навчає тих, хто вже займається будь-якою бізнес-діяльністю, або тих, хто тільки планує до неї звернутися, різним прийомам, методам і алгоритмам дій.
Бізнес-тренери проводять спеціальні заняття, на яких допомагають розв’язувати найрізноманітніші проблеми. Вони навчають бізнес-стратегіям, управлінням персоналом, тайм-менеджменту, ораторському мистецтву, мотивації персоналу, роботі з проблемними (і не дуже) клієнтами й багато чому іншому.
Завдання коучів зазвичай полягає в тому, щоб не просто розповісти учасникам тренінгу корисну теоретичну інформацію, а й закріпити знання на практиці. Під час заняття тренер керує виконанням ряду вправ, які допомагають учасникам:
- краще запам’ятати і засвоїти інформацію;
- позбутися від помилкових психологічних установок, невірних переконань і звичок, які заважають їм досягти успіху;
- виробити і закріпити правильні алгоритми дій.
До завдань, які виконує фахівець, входить попереднє тестування й оцінка знань майбутніх учасників, підготовка навчальних планів, посібників і сценаріїв заходів, саме проведення тренінгів, атестація учасників, збір фідбека від них, ведення звітності про виконану роботу.
Бізнес-тренери часто займаються й організаторськими питаннями, як наприклад, попередні переговори з клієнтами, реклама своїх послуг, бронюванням квитків і номерів в готелях для проведення тренінгів в іншому місті тощо.
Скільки отримує бізнес-тренер
На розмір зарплати коуча впливає кілька чинників:
- Ступінь затребуваності фахівця;
- Місто та місце роботи (можна бути фрилансером, працювати в тренінговій компанії або бути співробітником HR-відділу підприємства);
- Досвід і досягнення.
for may 2025
*according to 59 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Business trainer» in Ukraine
Які навички потрібні бізнес-тренеру
- Знання з менеджменту, економіки, торгівлі, маркетингу, психології.
- Знання методик навчання дорослих.
- Уміння працювати з групою.
- Ораторські здібності та артистичність.
- Розвинені аналітичні здібності.
- Стресостійкість, дипломатичність, винахідливість.
При працевлаштуванні бізнес-тренером роботодавці часто наполягають на наявність вищої освіти, знання англійської мови, на експертному званні в одній зі сфер бізнесу, а також наявності сертифіката престижних бізнес-курсів.
Наскільки затребувані бізнес-тренери
Оскільки бізнес-тренінги сьогодні виступають і в якості мотивації, потрібні й для навчання персоналу, і для розвитку HR-бренду компанії, (а ще є індивідуальні тренінги) спеціалісти з коучингу затребувані. Деякі компанії навіть наймають корпоративних бізнес-тренерів, посада називається тренінг-менеджер.
Молодість професії також створює дефіцит кваліфікованих кадрів. Отже, високий попит на фахівців утримуватиметься іще декілька років.
Number of job postings
«Business trainer» in Ukraine
Де вчитися на бізнес-тренера
Професія коуча досить нова, тому отримати її у виші або училищі поки що неможливо. Вивчитися на бізнес-тренера можна або самостійно, або на професійних курсах. При цьому отримати вищу освіту в галузі економіки або управління персоналом і, можливо, психології необхідно.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Мерчендайзер
Мерчендайзер — це той, хто контролює наявність всього асортименту компанії на полицях магазину і розташування товарів або рекламних матеріалів про них в найпривабливіших для покупців місцях.

Нотаріус
Нотаріус — це уповноважена державою особа, яка здійснює нотаріальну діяльність: посвідчує права і факти, які мають юридичне значення. Поки що може звучати складно, але не переймайтеся — зараз ми пояснимо, що ж це означає на практиці.