Кінолог
Кінолог — це фахівець, який професійно займається дресируванням і доглядом за службовими або домашніми собаками.
Що робить кінолог
Обовʼязки кінолога значно залежать від місця роботи фахівця. А воно може бути таким:
- Збройні Сили України. Тут кінолог займається тренуванням і доглядом за собаками, які служать у підрозділах Сил оборони України.
- Національна гвардія. Тут фахівці здебільшого виконують завдання безпосередньо разом з вихованцями. Наприклад, на блокпостах виявляють порушників, що перевозять заборонені предмети.
- Державна прикордонна служба. Тут кінолог разом з собакою патрулюють державний кордон і перевіряють транспортні засоби. Фахівець мусить навчати й дбати про собаку.
- Державна служба надзвичайних ситуацій (ДСНС). Працівники цієї структури разом зі своїми собаками виконують надзвичайно важливу роботу — рятують людей, що знаходяться в епіцентрі пожеж, зруйнованих від вибухів будівель тощо.
- Громадський сектор. Робота у благодійних чи громадських організаціях може полягати в роботі з безпритульними тваринами, допомозі в їхній соціалізації, адопції.
- Приватні кінологічні центри чи школи для собак. До таких закладів звертаються власники домашніх улюбленців, які хочуть підійти до дресирування собаки професійно. Їхній запит може полягати в корекції поведінки чотирилапого друга чи навіть навчання певним трюкам.
- Фриланс. Кінолог може бути й підприємцем, що надає незалежні послуги з дресирування тварин.
Крім того, кінолог може реалізувати себе на службі в поліції, установах виконання покарань, митниці, зоосалонах, готелях для тварин чи навіть кінематографі (підготовка собак до зйомок). Можливостей — безліч.
Скільки заробляє кінолог
Зарплата кінолога безпосередньо залежить від місця роботи. У державному секторі дохід цього фахівця суворо регламентується законодавством. Ця сума співставна з розміром середньої зарплати в Україні.
Кінолог у війську може отримувати додаткову грошову винагороду за виконання бойових завдань. Також вищу за середню винагороду пропонують фахівцям громадські організації.
Які навички потрібні кінологу
Без чого не обійтися — так це безмежна любов і повага до тварин. А ще — відсутність алергії на шерсть.
Hard skills
- успішно пройдені кінологічні курси або бажання опанувати професію з нуля;
- розуміння зоопсихології, анатомії собак;
- знання техніки безпеки в роботі з тваринами;
- знання порід, особливостей характеру, специфіки поведінки тварин.
Soft skills
- фізична та психологічна витривалість;
- уміння працювати в команді;
- комунікабельність і емпатія — щоб налагодити контакт і з собакою, і з її власником;
- терпіння і спостережливість.
Наскільки затребувані кінологи
Попит на кінологів зростає і в державному секторі, через виклики війни, і в приватному — завдяки тому, що люди все частіше заводять чотирилапих друзів.
Number of job postings
in Ukraine
Де вчитися на кінолога
Щоб стати кінологом, потрібна лише закінчена середня освіта. Після цього потрібно пройти пройти підготовку в одному з Кінологічних навчальних центрів, які функціонують при відповідному державному органі. А якщо ж ви хочете працювати в приватних компаніях або на фрилансі, можна пройти кінологічні курси.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Супервайзер
Супервайзер — це той, хто здійснює управління торговими представниками, мерчандайзерами, рекламними агентами та промоутерами.

Digital-маркетолог
Digital-маркетолог — одна з затребуваних професій у сфері маркетингу. У багатьох компаніях digital-маркетологи — це ті, хто будує міст між онлайн та офлайн-рекламою.