Що робить страховий агент
Страховик — посередник між клієнтом і страховою компанією. Робота страхового агента має багато спільного з менеджером з продажу — йому треба продати поліси страхування.
Агент шукає нових клієнтів або працює з базою вже наявних. Він підбирає для кожного індивідуальний поліс, консультує з усіх питань, укладає договори і потім супроводжує клієнта протягом дії контракту.
Також в обов’язки страхового агента входить:
- оцінка платоспроможності клієнта;
- оформлення супровідноі документації;
- аналіз і забезпечення страхових виплат, якщо стався страховий випадок;
- регулювання суперечок про розмір компенсації.
Специфіка роботи може відрізнятися в залежності від сфери діяльності страхового агента. Є 4 основних напрямки: майно, життя і здоров’я, фінансові ризики, страхування відповідальності.
Скільки отримує страховий агент
Розмір зарплати агента залежить від його працездатності, адже основний дохід — це відсоток від продажів. Тому, чим більше клієнтська база, тим більшу винагороду можна отримати.
for may 2025
*according to 36 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Insurance agent» in Ukraine
Які навички потрібні страховому агенту
Найголовніше — це знання свого продукту і вміння подати його так, щоб зацікавити клієнта. Адже саме від цього і залежить винагорода, яку отримає страховий агент. А ще він повинен знати законодавство і мати базові знання в галузі фінансів.
Страховику необхідно розвивати soft skills:
- врівноваженість;
- впевненість в собі;
- пунктуальність;
- вміння налагоджувати контакти, викликати прихильність до себе;
- наполегливість, але не нахабство;
- швидка реакція на непередбачені обставини;
- вміння працювати із запереченнями.
Наскільки затребувані страхові агенти
Страхові агенти — поки не найпопулярніша професія, але все більше людей замислюються про те, як убезпечити себе в разі форс-мажорів, тому знаходяться в пошуку фахівців потрібного профілю.
Number of job postings
«Insurance agent» in Ukraine
Де вчитися на страхового агента
Щоб працювати страховим агентом, досить пройти курси від компанії та продовжувати роботу з ментором. Але щоб навчання далося легко, краще отримати вищу освіту в сфері фінансів, права, соціального управління.
Страховому агенту постійно необхідно удосконалювати свої навички, тому треба відвідувати курси для підвищення кваліфікації та поліпшення soft skills.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Приватний детектив
Приватний детектив — це фахівець, який займається збором інформації на замовлення клієнта, але при цьому не є працівником правоохоронних органів.

Data Scientist
Data Scientist — це людина, яка працює з великими обсягами даних. Просто з величезними. Цей фахівець вміє їх добувати, аналізувати, а головне — обробляти.