Що робить землевпорядник
Землевпорядник відводить землі для громадських потреб, фермерських господарств, промислових підприємств та під будівництво приватних будинків.
Він визначає межі та розміри земельних наділів, а також стежить за тим, щоб кожен клаптик землі використовувався раціонально та відповідно до закону.
Крім того, землевпорядник бере участь у розгляді земельних суперечок громадян, підприємств та установ. Веде облік та моніторинг земель і угідь району.
Скільки отримує землевпорядник
В Україні заробітна плата землевпорядника коливається від 7 до 21 тисячі гривень в залежності від досвіду роботи, місцезнаходження роботодавця.
for may 2025
*according to 91 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Surveyor» in Ukraine
Які навички потрібні землевпоряднику
- Знати земельне законодавство та вміти застосовувати його на практиці.
- Знати природоохоронне законодавство.
- Вміти користуватися геодезичними й аерофотографічними приладами.
- Обробляти геодезичні обміри та складати графічну частину до документації із землеустрою.
- Знати технологію проведення землевпорядних робіт.
- Мати уявлення про способи освоєння та поліпшення земель, про системи протиерозійних заходів.
- Знати, як розробляти та правильно оформлювати документацію із землеустрою.
- Вміти користуватись програмами AutoCad, Digitals.
- Бажано мати просторове мислення та гарну зорову память, бути відповідальним і організованим.
Зазвичай роботодавці шукають землевпорядника з 1-2-річним стажем, але є й ті, які готові взяти студента, людину без досвіду та людину з інвалідністю.
Наскільки затребувані землевпорядники
Спеціалісти з досвідом роботи дуже затребувані, і тому частіше за все землевпорядники мають гарну заробітну плату.
Number of job postings
«Surveyor» in Ukraine
Де вчитися на землевпорядника
Здобути професію землевпорядника можна у коледжі або виші, закінчивши навчання за фахом «Землевпорядкування». Інженерами-землевпорядниками називають тих, хто закінчив виш, а спеціалістів із середньою освітою називають техніками-землевпорядниками.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Страховий агент
Страховий агент допомагає вибрати правильну послугу в сфері страхування. Саме він розповість, який вам потрібен поліс, щоб застрахувати життя, а який — щоб убезпечити майно.

Оператор call-центра
Оператор call-центра — це фахівець, який допомагає швидко отримати інформацію, вирішити проблему або зробити замовлення телефоном.