Що робить провізор
Провізор консультує клієнтів аптеки щодо лікарських засобів, здійснює продаж медичних препаратів та супутніх товарів. Він також контролює якість та термін придатності лікарських засобів, правильність їхнього зберігання та дотримання фармпорядку в аптеці.
Провізор також виготовляє ліки за рецептом. Або він може розробляти нові лікарські склади, проводити досліди, здійснювати ліцензування та сертифікацію нових препаратів.
Спеціаліст цієї професії може виступати завідувачем аптеки, контролювати її роботу, організовувати оптову торгівлю ліками, керувати персоналом аптеки. Провізор може здійснювати управлінську, адміністративну або дослідницьку роботу.
Від фармацевта провізор відрізняється освітою. Аби бути провізором, треба мати вищу освіту. Щоб стати фармацевтом, достатньо отримати середню спеціальну освіту у медколеджі або медучилищі.
Скільки отримує провізор
Зарплата провіроза залежить від його кваліфікації та досвіду, а також від роботодавця та географії місця роботи. Деякі роботодавці пропонують бонуси, доплату за рівень освіти або додаткові курси.
for april 2025
*according to 840 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Провизор» in Ukraine
Які навички потрібні провізору
- Відмінно знати фармакологію, фармацевтичну хімію та технологію лікарських форм.
- Володіти знаннями з медичної етики та психології.
- Знати фізико-хімічні властивості медичних препаратів, їхній склад, види та групи.
- Володіти інформацією з правил застосування, дозування, зберігання медичних препаратів.
- А також знати, за якими технологіями виготовляються ліки.
- Вміти розбиратися у сировині, з чого виготовляються лікарські засоби.
- Знати латину.
- Вміти користуватися сучасним фармацевтичним обладнанням.
Провізору також варто бути відповідальним, мати гарну память, високий рівень концентрації уваги, бути комунікабельним.
Наскільки затребувані провізори
В Україні спостерігається високий попит на працівників аптечної справи. Сьогодні на ринку праці є достатньо велика кількість вакансій. Тому спеціаліст може вибрати як місце роботи, так і рівень заробітної плати. Разом із завершенням курсів та додаткового навчання можна підвищити свою кваліфікацію та претендувати на більш вигідні умови праці.
Number of job postings
«Провизор» in Ukraine
Де вчитися на провізора
Професію провізора можна отримати, закінчивши спеціалізований коледж або технікум. А також можна закінчити медичний виш за спеціальністю «Фармація».
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Ветеринар
Ветеринар — це лікар, який спеціалізується на лікуванні та догляді за тваринами. Серед пацієнтів у ветеринара — домашні тварини, велика і дрібна рогата худоба, птахи, дикі тварини, риби і навіть бджоли.

Бариста
Бариста — це фахівець з приготування кави. Людина, яка чудово знається на сортах зерен, може абсолютно точно визначити ступінь прожарювання, вид помелу та спосіб заварки, зробивши тільки один ковток напою.