• July 10, 2019
  • 3959
  • 7

З фабрики Tesla звільняють робітників за лікарняні та декрет. 2-хвилинне запізнення може коштувати кар'єри

Колишні співробітники фабрики, де збираються Tesla, розповіли, що компанія практикує звільнення у відповідь на лікарняні або відпустку по догляду за дитиною. І про те, що в компанії карають, якщо брати офіційні оплачувані відгули.

У лютому 2018 року Девон Беккера почала працювати на гігафабриці Tesla в Неваді. Через пару місяців її підвищили до супервайзера, з оплатою $25 за годину. У липні того ж року вона зрозуміла, що вагітна, і повідомила менеджмент, що збирається у відпустку по догляду за дитиною в лютому 2019 року. 14 грудня 2018 року її звільнили.

«У Неваді їм не потрібна була причина, щоб звільняти мене, але дуже зручно було це зробити за два тижні до Різдва і за 50 днів до мого декрету», — говорить вона.

На 28 тижні вагітності Беккера втратила медичну страховку і єдине джерело доходу, після народження дитини їхній сім’ї доводилося буквально вишукувати гроші на підгузки. Представник компанії в коментарі виданню зазначив, що цю співробітницю звільнили через неефективність.

Не перший випадок

За останні кілька років компанія кілька разів стикалася з судовими позовами, звинуваченнями з боку Національної ради з трудових відносин США у зв’язку з умовами праці на своїх заводах.

На фабриці в Буффало робочі подали на компанію до суду зі звинуваченнями в тому, що Tesla звільняла людей за організацію профспілок. Розслідування Guardian виявило випадки несправедливого звільнення, погроз дисциплінарних покарань і звільнення за лікарняні.

Дженніфер Пірсі працювала в компанії агентом технічної підтримки в Лас-Вегасі з серпня 2018 року. Мати чотирьох дітей, вона перебувала на п’ятому місяці вагітності, коли колеги запропонували їй користуватися їхніми офіційними відгулами, щоб у неї був час на дітей. Але керівництво компанії пояснило, що робочим часом ділитися не можна. Вона припинила таку практику, але її все одно за це звільнили через два тижні.

«Я на 22 тижні вагітності, без роботи або доходу, і у мене четверо дочок, про яких я повинна піклуватися. Якби я знала, ніколи б не прийняла цю допомогу», — говорить вона.

Зараз вона оформляє допомогу з безробіття і шукає роботу, але все ще сподівається повернутися в Tesla. Дженніфер показала виданню лист про звільнення і свій лист на ім’я Ілона Маска. Воно привело до ще однієї зустрічі з HR-фахівцем, який підтвердив її звільнення.

За дзвінок хворому чоловікові

Меггі Аранда працювала на фабриці у Фремонті протягом 19 місяців до того, як 11 червня її звільнили. Вона працювала 12-годинними змінами по 6-7 днів на тиждень, щоб забезпечити хворого чоловіка.

«Я повторювала одну й ту саму дію по 150-175 раз в день. Це призвело до двостороннього зап'ястного та ліктьового тунельного синдрому. Одного разу вночі я так вимоталася, що впала на сходах і вдарилася обличчям об бампер машини. Мій супервайзер дозволив мені скористатися телефоном, щоб зв'язатися з чоловіком, який в той час був дуже хворий. Потім мені дозволили закінчити зміну раніше і піти додому. Вони провели «розслідування» та звільнили мене за використання телефону», — розповідає вона.

Її чоловік, який теж працював на цьому ж заводі, але був на лікарняному, подав заяву про звільнення 24 червня, але отримав відповідь від HR-відділу, що його звільнили 26 числа. Зараз пара залишилася бездомною, оскільки обидва втратили роботи й лікують виробничі травми.

Представник компанії підтвердив, що Меггі звільнили за використання телефону, а її чоловіка — за твіт, який порушував стандарти компанії.

Штрафні бали

На фабриці у Фремонті, за словами декількох співробітників, використовується система штрафних балів за відсутність на робочому місці, яка не дає користуватися лікарняними та заважає просуванню по кар’єрних сходах.

«Мене два роки не підвищували лише через те, що пару днів я на дві хвилини запізнювався, бо на парковці складно було знайти місце», — розповів виданню один зі співробітників.

Робочий повідомив про погрози звільнення після того, як його попросили вийти на роботу в суботу, і він погодився, але з умовою піти додому раніше, щоб перевести в готівку чек і заплатити за оренду.

«Супервайзер погодився, а потім мені прийшло повідомлення про те, що це зарахували за самовільне залишення робочого місця», — каже він.

Інший працівник розповів про те, як йому нарахували штрафні бали за те, що він перебував на лікарняному, оскільки це порахували як незапланований відгул.

The Guardian посилається на копію політики відвідування роботи в компанії, яка загрожує звільненням співробітникам з досвідом роботи понад три місяці, якщо вони наберуть 4,5 штрафні бали за пів року. У компанії заперечують існування покарань за оплачувані лікарняні та відгули.


Читайте також

7 comments

Александр Филимонов 16.07.2019, 17:31
Украинизация и туда добралась
Сергей Еременко 31.07.2019, 13:14
Кто про что, а вшивый про баню. Если человеку не нравится украинизация, он продает свою недвижимость в Украине и переезжает в страну, где ему все нравится. И только емели постоянно ноют, что им никто не хочет все на диван заносить.
Володимир Моносюк 17.07.2019, 09:24
Хотели дикий капитализм? Получайте!
Сергей Еременко 31.07.2019, 13:12
Да, только в диком капитализме рабочий получил штрафной балл за то, что искал место для парковки СВОЕЙ машины, а при "счастливом" социализме 99% людей, а особенно рабочих ездило на трамваях и метро.
Володимир Моносюк 31.07.2019, 14:13
А чем Вам не нравятся трамваи и метро?
Дмитрий Иванофф 18.07.2019, 05:56
Всем недовольным. Создайте свою "теслу" и всех отправляйте по больничным и декретам. Через пару месяцев от компании останется лишь миллиардный долг перед банками и инвесторами.
Володимир Моносюк 18.07.2019, 09:50
Вот и создавайте. И набирайте туда исключительно родственников, забивайте на трудовой кодекс и издевайтесь над ними.

To leave a comment, you need to sign in.