Зображення з х/ф I, Robot, 2004 р.

Зображення з х/ф I, Robot, 2004 р.

Компанія Amazon в тихому режимі розробляє технологію штучного інтелекту Automated Applicant Evaluation, розповідає Vox. До рук журналістів потрапив внутрішній конфіденційний документ Amazon від жовтня 2021 року, зі змісту якого випливає, що компанія вже мінімум рік розробляє технологію, яка перебере на себе деякі функції HR-фахівців.

Automated Applicant Evaluation вже може визначити, які кандидати підходять для роботи більше і кого треба запросити на співбесіду. Для цього ШІ знаходить подібності в резюме тих, хто вже працює в компанії, і тих, хто відгукнувся на подібні вакансії.

Рекрутера з процесу найму на цьому етапі технологія виключає.

Стало відомо, що розробку вперше використали під час пошуку медичних представників у 2021 році. А потім вже застосовували для відбору найрізноманітніших фахівців.

Минулого місяця в компанії почалися масштабні скорочення, також працівники багатьох відділів, зокрема й рекрутери, отримали пропозицію про добровільне звільнення. В обмін на нього Amazon пропонувала працівникам тримісячну зарплату плюс тижневу зарплату за кожні шість місяців стажу в компанії.

Експерти з Vox у своїх публікаціях згадують глобальне прагнення Amazon до автоматизації та скорочення кількості найманих працівників. Automated Applicant Evaluation — один із засобів такої автоматизації, який може назавжди змінити роботу рекрутерів не лише в цій компанії, а й взагалі.

Нещодавно Work.ua також писав про масові скорочення персоналу у Twitter та Meta.


Читайте також