• 14 березня 2019
  • 1008

У Берліні жінкам дадуть знижку 21% на транспорт, щоб привернути увагу до нерівної оплати праці

Берлінський транспортний оператор BVG надасть жінкам знижку на проїзд у громадському транспорті. Ця ініціатива має привернути увагу до нерівної оплати праці жінок та чоловіків — в середньому німкені заробляють менше саме на 21%.

Акція на покупку «жіночого квитка» буде діяти протягом 18 березня — на 77-й день 2019 року. Саме на стільки днів більше жінці потрібно працювати, щоб отримати стільки ж грошей, скільки заробляє за рік чоловік.

Проїзний на день зі знижкою обійдеться в 5,5 євро замість 7. У BVG відзначили, що акція буде поширюватися тільки на короткострокові квитки. Проїзний на місяць або рік зі знижкою взяти не вийде.

«Більшість чоловіків з Берліна не лише зрозуміють таку акцію, а й підтримають її. Цей скромний прояв солідарності непропорційний ситуації, в якій жінки щороку отримують недостатній дохід», — переконані у BVG.

У компанії додають, що це разова акція, яка націлена на підвищення обізнаності з проблемою. Оператор вибачився перед чоловіками, які відчують себе дискримінованими. І додав:

«З іншого боку, хто вибачається перед жінками, які заробляють на 21% менше?».

За даними Eurostat за 2017 рік, розрив між оплатою праці жінок та чоловіків у Німеччині є одним з найбільших в Євросоюзі. Лише Естонія та Чехія показують гіршу статистику.


Читайте також