• 27 травня 2020
  • 620

Програми стеження на дистанційці призводять до недовіри та напруженості в компанії

На карантині виріс попит на програми спостереження за співробітниками, що працюють з дому. Компанії з їх допомогою хочуть переконатися, що підлеглі дійсно працюють. Але вчені попереджають, що від цього більше шкоди, ніж користі.

Висновки європейських вчених

Фінські дослідники з’ясували, які ненавмисні наслідки має контроль віддалених співробітників за допомогою спеціальних програм. Відстеження здатне незначно підвищити мотивацію працівників, наприклад заради винагороди або уникнення проблем, але водночас спостереження шкодить креативності.

Вчені також з’ясували, що співробітники менш схильні робити все можливе для компанії, коли знають, що за ними стежать.

«Не дивлячись на ефективність інтернет-моніторингу для зниження рівня кіберфолдінгу (безглузде сидіння в інтернеті), це не завжди приводить до позитивного впливу на команду», — відзначають дослідники.

Американські дослідження

Команда Університету Бейлор в США виявила, що відстеження співробітників корелює з більшою напруженістю в колективі та меншою задоволеністю роботою. В результаті це призводить до зростання плинності кадрів.

Навіть фахівці, які позитивно ставляться до онлайн-моніторингу, радять використовувати його з обережністю

Університет Моратува в Шрі-Ланці опитав місцевих працівників і дізнався, що задоволеність працівників не знижується тільки в тих випадках, коли компанія не приховує використання програм і коли команда вважає спостереження за необхідне для поліпшення якості роботи.

Тобто люди працюють краще, коли вважають, що до них ставляться добре, а не з підозрою.


Читайте також

Щоб залишити коментар, потрібно увійти.