Притча про мураху

Кожного дня, з самого ранку якомога раніше приходив на роботу продуктивний та веселий Мураха. Була в нього добра продуктивність, і веселим він був. І діяльність фірми була успішною, але ...

Джміль, генеральний директор фірми, в якій працював Мураха, вирішив, що Мураха не може працювати сам по собі, тому була створена посада наглядача, і найняв він Гнойового Жука.

Найголовнішою задачею Гнойового Жука було організувати роботу Мурахи. І він змусив Мураху робити звіти про щоденну виконану роботу.

Незабаром знадобилася посада секретаря, котрий допоміг би жуку в читанні та реєстрації звітів Мурахи. Тому найняли Павучиху, яка класифіціювала документи та відповідала на телефонні дзвінки.

Між тим, щасливий Мураха працював, працював, працював…

Джміль був дуже задоволений звітами Жука-Гнойовика, так що попросив додаткові звіти, прогнози та розрахунок різних показників. У такому випадку треба було найняти Таргана як асистента Жука-Гнойовика.

...а також купити комп’ютер і кольоровий принтер.

Незабаром, продуктивний та щасливий Мураха почав жалітися на усі розробки та звіти, котрі він мав надавати, і все менш веселіше йому ставало.

Джміль, генеральний директор, розуміє, що необхідно вживати заходів. Тому на місці, де працював продуктивний та все ще веселий Мураха, було створено департамент. На посаду керівника було назначено Коника. Він спорудив собі сучасний кабінет та відповідно його облаштував.

Але Мураха вже не співав як раніше та ставав все більше роздратованим… Одного разу генеральний директор подивився на цифри, зрозумів, що департамент, де працює Мураха, не є таким вже рентабельним к раніше.

Подумавши, Джміль вирішив найняти консультантом Сову для проведення діагностики. Сова просиділа 3 місяці на фірмі та зробила висновок: «В департаменті занадто багато персоналу…» Скориставшись порадою фахівця, провели скорочення чисельності.

Мураха був першим у списку, бо увесь час був незадоволеним.

Мораль

Навіть не думай бути щасливим та продуктивним мурахою. Краще бути некомпетентним та марним. Некомпетентним не потрібні наглядачі… усі й так розуміють, чому. І якщо, не дивлячись на твої «зусилля», ти все ж продовжуєш залишатися продуктивним, не показуй ні за що на світі, що ти щасливий та веселий. Тобі цього ніколи не пробачать. Але всупереч сказаному вище, ти уперто продовжуєш залишатися щасливим та продуктивним мурахою, працюй на себе так, щоб не нести своїй спині джмелів, гнойових жуків, тарганів, павуків, коників та сов.

далі →
Посилання на цю сторінку:


Розсилка

Не частіше одного разу на тиждень ми будемо надсилати вам один анекдот і одну картинку, яка стане кращою за підсумками голосування