Державам було запропоновано відзначати цей день, обмінюючись телевізійними програмами, присвяченими таким проблемам, як мир, безпека, економічний і соціальний розвиток і розширення культурного обміну.

Хоча саме свято стали відзначати не так давно, історія ТБ почалася приблизно 80 років тому. Перші експерименти з використанням електронних променів для передачі і прийому зображення на певні відстані проводилися ще на початку 20-х років ХХ століття в США, Японії і Радянському Союзі.

У 1933 році американському інженеру російського походження Володимиру Зворикіну вдалося винайти катодну трубку, яка і досі є головною частиною більшості телевізорів. Завдяки відкриттю Зворикіна, вже у 1936 році було розпочато регулярні телепередачі в Великобританії та Німеччини, а в 1941 році — і в США. Проте лише в 50-і роки телемовлення отримало масове поширення в Європі. У більшості країн, що розвиваються власні державні та приватні телекомпанії виникли ще пізніше, в 60-х — початку 70-х років.

У представників дитячого телебачення також є свій святковий день — Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення відзначають кожної другої неділі грудня. Святкову дату оголосили представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Каннах у квітні 1994 року.