День співробітників карного розшуку України

День співробітників карного розшуку України
Дата в 2017 р.
15 квітня, субота
Саме в цей день 1919 року Радою народних комісарів УРСР було видано декрет «Про організацію судово-карного розшуку».

Ще у 1873 році в Києві офіційно почала функціонувати перша українська розшукова частина, а перші підрозділи карного розшуку були сформовані у відділеннях царської поліції. Перша розшукова частина була експериментальною і буквально через рік була розформована у зв'язку з відсутністю фінансування з боку міської Думи.

У перші роки після видання Декрету Карний розшук підпорядковувався Народному комісаріату юстиції, а в лютому 1920 року карний розшук перейшов у відомство НКВД, тоді й відбулося його об'єднання із загальною міліцією.

Розшук являє собою підготовчу до попереднього слідства діяльність органів звинувачення. З роками не раз змінювалася правова база та структура карного розшуку, але не змінювались завдання: попередження, припинення, розкриття готуючих або скоєних злочинів загальнокримінальної спрямованості, розшук осіб, які сховалися від слідства і суду, безвісти зниклих громадян, встановлення особи невпізнаних трупів. Ця служба не прощає легкодухості і дилетантства, вимагає залізної волі і найвищого професіоналізму.

Структурно кримінальний розшук входить до складу поліції.


Привітати друга

Розсилка

Підпишіться на розсилку, і ви завжди зможете вчасно привітати своїх знайомих з їхніми професійними святами.


Додати свято