Міжнародний день акушерства

Міжнародний день акушерства
Дата в 2017 р.
5 травня, п’ятниця
У 1987 році в Нідерландах під час круглого столу Міжнародної асоціації акушерок було затверджено професійне свято акушерок. Правда, офіційно день акушерки з'явився тільки в 1992 році. Сьогодні його відзначають у 50 країнах світу.

Середньовічне акушерство було в занепаді. Західна Європа віддала цю науку ченцям і бабкам-повитухам. І як результат — висока смертність породіль і новонароджених. Потім наука стала відроджуватись, і лікарі все більше завойовували акушерську практику.

Праця цієї категорії медиків надзвичайно важлива, за великим рахунком, саме акушерки допомагають малюкам з'являтися на світ. Основні функції акушерки полягають у допомозі лікарю прийняття пацієнток і ведення пологів, надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги, підготовка інструментів і приміщення до прийняття вагітної або породіллі, ведення документації та обліку, психологічна підтримка вагітних і підготовка їх до пологів. Саме від людей цієї професії залежить не тільки фізичне, а й психологічне здоров'я матері, дитини і людства загалом.


Привітати друга

Розсилка

Підпишіться на розсилку, і ви завжди зможете вчасно привітати своїх знайомих з їхніми професійними святами.


Додати свято