Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансія від 15 квітня 2024

Senior Java Developer

130 000 грн, 4000 - 5000 у.е.+

Компанія прихована

Київ

Повна зайнятість. Досвід роботи від 5 років. Вища освіта.

Вакансію зараз переглядає 1 шукач. Відгукніться першим!
Java Java Core Git XML JSON Знання принципів ООП Apache Maven JUnit Знання технологій JDBC Apache Tomcat JavaServer Pages JavaFX Servlets JPA Java EE Jetty Знання шаблонів проєктування EasyMock Багатопоточне програмування
Показати всі навичкиЗгорнути навички

Опис вакансії

We are looking for a person, possessing:

  • 5−10 years of experience in IT software development;
  • including 3−4 years of Java development;
  • CORE Java (Collections, multithreading, exception handling);
  • J2EE, Servlets, JSP, JDBC, JPA;
  • JBOSS, Tomcat, Jetty;

We would appreciate if you have experience in:

  • Financial services;
  • RestFull Services;
  • OOP, OOD design patterns;
  • Junit, EasyMock;

Building systems and continuous integration:

  • Maven;
  • JSON, XML;
  • JavaFX; Git\SVN;

We expect your involvement into:

  • Design of the overall architecture of the online banking platform;
  • Optimization of our online platform for maximum speed and scalability;
  • Creation of new features, services, and APIs;
  • Continuous improvement of development and deployment.

Схожі вакансії

Middle Java/Kotlin Developer
Віатек, Київ

Software Architect Java в міжнародну продуктову IT-компанію
280 000 грн, HR-Partner, рекрутингова агенція, Київ

Trainee Java Developer
20 000 грн, Devel Round Team, Київ

Усі схожі вакансії