- 1256
Як переконати керівництво, що купівля готового HR-софту вигідніша за власну розробку
Прагнення якомога більше робити самому — норма для особистого розвитку, але величезна проблема для українського бізнесу. Чого може коштувати такий підхід в управлінні HR-системою та процесами найму на підприємстві, розповідає Микола Зазуляк.

Припустимо, вашій компанії знадобилася HR-система і керівництво виступає за створення софту лише штатними програмістами. Однак ви розумієте, що це не найкоротший шлях. Чекати на готову систему доведеться дуже довго, а автоматизувати процес підбору персоналу потрібно вже зараз.
Не впадайте у відчай. Work.ua публікує аргументи фахівця, які допоможуть вам переконати керівництво сказати «ні» бажанню створювати власну HR-систему для рекрутингу та віддати перевагу зовнішнім розробкам.

Аргумент № 1. Світ змінюється швидше, ніж ми прогнозуємо
Світ змінюється настільки швидко, що за ним можна не встигнути. Вчора співробітників набирали по розклеєних оголошеннях, а сьогодні може знадобитися аккаунт у Tik Tok. Тому головна вимога до розробки автоматизованих систем — вони повинні бути готові до роботи на зараз, а не завтра.
У середньому HR-софт в динамічних світових компаніях змінюють один раз на 3 роки, і зараз ця швидкість збільшується.
«Саморобна» система, розроблена власними програмістами з нуля, під конкретного замовника, апріорі не може бути готова за кілька місяців, навіть якщо вам виділять цілий штат першокласних програмістів.
Поки програма пишеться, у світі відбуваються безповоротні зміни, а коли вона нарешті буде дописана, то виявиться застарілою вже в день запуску. Буде прикро панькатися зі своїм дітищем і постійно вкладати в нього ресурси, але все одно відставати від ринку, правда?
Аргумент № 2. Для успіху потрібна гнучкість
Крім зовнішніх змін на ринку праці, HR-cистема повинна встигати за внутрішніми змінами на підприємстві. Це постійний процес, адже компанії ростуть, як ростуть і змінюються їхні цілі та завдання. Але як передбачити всі структурні зміни в перспективі декількох років? Або, наприклад, підготуватися до зміни інвестора?
Відповідь — ніяк, якщо замість просунутого HR-софту у вас в бізнесі використовується вигаданий саморобний «велосипед». І дуже просто, якщо визнати: ваша компанія у цьому питанні не унікальна, багато бізнесів масштабувалися й змінювалися, адаптуючи завдання управління персоналом під нові цілі. Такі ж самі проблеми вирішували тисячі компаній в Україні та світі, а отже, на ринку вже представлені HR-системи, в яких закладено правильний фундамент і передбачені всі потрібні інструменти для вашого бізнесу. Просто треба ними користуватися.
Аргумент № 3. Якщо ви «влипнете» у власну HR-розробку, то не зможете легко від неї відмовитися
Сумний досвід багатьох українських компаній показує, що навіть якщо свій HR-сервіс застаріває в перший день застосування, його все одно доведеться використовувати. Ну а як інакше? Адже в справу інвестували пристойні гроші, витратили купу ресурсів. Так-так, це доведеться робити, тому що моральні зобов’язання та порядок цифр вкладеного бюджету будуть тиснути на вас і не дозволять думати про новий софт.
А чи можна відмовитися? Так, але тоді доведеться зізнатися керівництву, що воно безглуздо витратило десятки й навіть сотні тисяч доларів на креатив HR- та IT-команди. За всю кар’єру я бачив не більше трьох таких сміливих людей. Правда, не всі вони вийшли з кабінету керівника в тій посаді, в якій заходили для цієї розмови.
У результаті унікальна HR-система, написана спеціально для компанії, виявляється просто шкідливою, тою, що гальмує розвиток, і до того ж дуже дорогою. І, напевно, це головний аргумент, щоб не йти таким шляхом.
Сподіваюся, ці різкі, але чесні аргументи дозволять вашій компанії уникнути помилок самостійної автоматизації процесів рекрутингу.
To leave a comment, you need to sign in.