- 32057
Як домовитися про зарплату «за результатами співбесіди»
Роботодавці часто і з різних причин не вказують рівень заробітної плати у вакансіях. Тож на співбесіді постає складне, а для деяких незручне, питання: «Скільки б ви хотіли отримувати?». Work.ua дає 6 корисних порад.

Навряд чи хтось отримує задоволення від зарплатних дебатів. Попросите багато — і ви за межами бюджету компанії, мало — виявиться, що колеги отримують більше, тому що ще на співбесіді не посоромилися попросити вищу зарплату. Та й цінувати вас будуть на ту скромну суму, яку ви самі собі окреслили.
Work.ua розповідає, як зробити переговори про зарплату якомога легшими, безболісними та продуктивними. Як переконатися, що новий начальник буде платити вам гідну зарплату, і при цьому не зіпсувати перше враження про себе.
Готуйтеся, готуйтеся і ще раз готуйтеся
Перш за все, перед співбесідою на позицію з оплатою «за домовленістю» проведіть дослідження: подивіться сайт компанії, вивчіть схожі посади з озвученою зарплатою в інших компаніях — на місцевому ринку і в сусідніх містах, пошукайте інсайдерську інформацію. Скористуйтеся статистикою зарплат від Work.ua.
Обережно завищуйте зарплатні очікування
Переходячи на нову роботу, будь-яка людина, розраховує і на збільшення доходу. Оптимальний відсоток підвищення — 30%. Але, звичайно, якщо на минулій роботі вам не переглядали зарплату протягом декількох років, і середній рівень оплати виріс за цей час, тоді відсоток може бути й більшим.
Дочекайтесь питання роботодавця
Будьте впевнені: роботодавець чудово розуміє, що питання оплати праці дуже важливе, тому він ніколи не забуде його поставити. Як правило, «Скільки ви хочете отримувати?» питають майже в самому кінці інтерв’ю. У разі якщо етапів відбору кілька, будьте готові до того, що поцікавитись вашими фінансовими побажаннями можуть на останній співбесіді. Тому не поспішайте і наберіться терпіння.
А от суму називайте самі
Ніколи у відповідь на питання про бажану зарплату не питайте: «А скільки ви можете запропонувати?». Що подумає роботодавець? Що ви самі не знаєте, скільки коштуєте на ринку праці, і просто-таки торгуєтесь, боячись продешевити й назвати меншу суму. І те, і інше відштовхує.
Ви маєте знати, чому хочете отримувати саме стільки
Дуже часто роботодавці запитують, чому здобувач називає ту чи іншу суму. Ваші головні опорні точки, на які можна посилатися у відповіді, — ваш досвід, досягнення й кваліфікація (додаткові освітні програми, сертифікати), а також обсяг роботи, який потрібно буде виконувати. Ніколи не аргументуйте бажаний заробіток складними життєвими обставинами, шлюбом, народженням дітей тощо.
Проговоріть всі деталі
Щоб уникнути неприємних сюрпризів, завжди уточнюйте, що маєте на увазі «чисту» зарплату, бо в деяких компаніях іноді мова йде про зарплату до вирахування всіх податків.
Якщо погоджуєтеся на меншу суму, ніж хотілося, уточніть, як довго ви будете працювати на таку зарплату, яких цілей досягти, щоб отримати підвищення, що вивчити.
Work.ua бажає вам вдалих переговорів та гідної оплати праці!
30 comments
To leave a comment, you need to sign in.
Но, если собеседник знает что он прав и уверен в себе, попытки "подвинуть" лишь подчеркнут несостоятельность позиции маневрирующего.
Т.ч., проигрывает тот, кто не умеет аргументированно и убедительно отстоять свое мнение.
не вказувати зп можна тільки для топ-менеджерів, але при співбесіді її треба називати на початку, а не випитувати в кінці.
каждый старается максимизировать доходы и минимизировать затраты. Все ищут золотую середину, это нормально.
Зачастую ни о каких серьёзных разговорах насчёт размера зп в сфере промышленности не ведётся,если это реально не должность руководителей высшего звена. Работодатель уже заранее знает то,что он готов платить. Или,точнее,должен платить такомуто сотруднику за такую то работу. Но он этого делать не хочет. И в самом лучшем случае называется верхняя сумма сразу(как правильно здесь сказали --желательно,когда она называется до всех остальных разговоров насчёт обязанностей и прав), в худшем -оговаривается "ну..со временем,когда освоишься с оборудованием, сделаешь первый проект"...С такими нужно прощаться сразу -это головодуры,которые будут экономить даже на спецодежде и инструменте...
Вобщем,этот материал -очередной "перл" от Ворка...
Все четко и понятно.
Мені задали були питання яку я хочу зарплату. у ваканції вказували від 18000-32000 тисяч.
і як мені відповісти?)))