- 19668
5 випадків, коли можна погодитися на зарплату нижче ринкової
Подібних ситуацій не так вже й багато. Дізнайтеся, коли можна піти на поступки, якщо мова йде про не надто високу оплату праці.

Будьмо відверті, матеріальна винагорода — одна з найважливіших причин, чому люди взагалі ходять на роботу. Гроші дають нам їжу, дім, можливість займатися саморозвитком, подорожувати, просто жити життя, яке подобається. Тож у зарплатних питаннях йти на компроміси варто лише у крайньому разі.
Work.ua розмірковував, за яких обставин можна пристати на пропозицію роботи, за яку вам будуть платити менше, ніж колегам по цеху.
1. Заради кар'єрних перспектив
Свій бажаний рівень зарплати можна знизити, якщо в компанії, куди ви влаштовуєтеся, є перспективи кар'єрного зростання. У разі якщо підвищення у найближчі рік-два вам не світить, не варто погоджуватися працювати за копійки. Хороший спеціаліст завжди знайде своє місце на ринку праці, добре оплачуване місце.
2. Щоб набратися досвіду
Студенту, який тільки-но закінчив університет, жоднісінького дня не працював і, як наслідок, не має досвіду роботу, доведеться погодитися на дещо нижчу зарплату. Але якщо у нього достатньо енергії, сил та бажання, за кілька років він набуде потрібних навичок і з уже збільшеними зарплатними вимогами зможе перейти на іншу позицію або навіть в іншу компанію.
Також цей варіант підходить спеціалісту, котрий прагне кардинально змінити сферу діяльності. Наприклад, коли бухгалтер вирішив стати Front end-розробником. Але ви повинні завжди брати до уваги, як швидко ви повернетеся до того рівня заробітної плати, який у вас був раніше, та чи можливо це взагалі.
3. Коли компанія пропонує додаткові бонуси
Прийняти пропозицію про роботу з нижчою зарплатнею має сенс і тоді, коли роботодавець пропонує значний соцпакет або буде компенсувати частину витрат працівника. Це можуть бути безкоштовні обіди, корпоративний транспорт, медичне страхування, оплата послуг зв'язку — все це економить ваші кошти.
Також такі «плюшки» можуть виражатися у вигляді премій: тринадцята зарплата, бонус за підсумками року або за перевиконання плану. Про те, що додається до невисокого окладу, потрібно дізнатися ще на етапі співбесіди.
4. Якщо ваша ціль — престижна компанія
Буває, що компанія дуже приваблива й потрапити туди — велика удача. Невисока винагорода за працю може бути ціною за працевлаштування саме у такій корпорації, організації, фірмі тощо.
Дійсно, такі роботодавці компенсують витрати, навчають, піклуються про своїх людей, забезпечують перспективи росту та розвитку. І це приваблює. Але найголовніше — статусність місця роботи. Перед співробітниками ставлять цікаві задачі, вони стають частиною чогось великого, важливого, причетними до розв'язання глобальних проблем. Шукачі змагаються за місце у таких компаніях і готові працювати за невеликі гроші. Це саме той випадок, коли погоджуєшся на менше, зате у перспективі отримаєш більше.
5. Щоб відпочити або уникнути стресу
Так буває — спеціаліст відчуває, що йому треба відпочити від теперішньої роботи чи після повного вигорання на попередній посаді, і переходить на нижчу позицію. Так, він втратить у зарплатні, але також отримає менший обсяг роботи, не розгубить навичок і не буде виправдовуватися за прогалини у стажі. А вже після відпочинку зможе «повернутися у великий спорт».
Щоправда, такий маневр підходить не усім, лише тим, хто може дозволити собі у цей період часу заробляти менше.
Робота хорошого фахівця має добре оплачуватися, і якщо ви маєте намір погодитися на зарплату, нижчу за ринкову, то у вас мають бути вагомі причини. Лише тримайте у голові нагадування — що це тимчасове явище і період набуття досвіду чи отримання підвищення не повинен затягуватися.
Завжди тримайте руку на пульсі, а зорієнтуватися у рівні зарплат на ринку праці вам допоможе статистика зарплат Work.ua.
56 comments
To leave a comment, you need to sign in.
вывод про проституцию и спекуляцию, как бы намекает на неадекватность твоего восприятия. Ты очень удивишься, но как раз в Украине [ненормована лексика видалена модератором Work.ua] и больше успешных производств. назовем так на высоком уровне.
Есть варианты, когда можно согласиться на меньшее. Но это если тебе нужно подучиться, или у тебя опыт только университетской скамьи. Остальных просто тупо разводят. Особенно приставкой - на испытательном сроке.
Если у человека опыт работы 10+ лет например, у него не может быть зарплата ниже рыночной. И испытательный срок тут ни к чему. Люди - научитесь ценить свой труд. За вас это никто не сделает.
P.S. Кстати, можно точно так же порассуждать, к примеру, и о нынешней проблеме однополых браков - всё от Содомского пятиградия! "Весь результат" на одном месте от него! :)))
В двух словах люди тратят больше чем могут заработать за год. Всего на данный момент затраты больше на 60%. И это касается именно южан. Если я не могу заработать денег на себя и на свою семью то нужно менять страну или работу или получить образование. Знаю я как наши работнички выехавшие в 90 года до сих пор работают на самых низких должностях. Поэтому пусть ваши знакомые помогают зарабатывать на пособия наркоманам.
Ниже ЗП? Что за ерунда, одно дело выгорел человек, надо смена обстановки, ушел на ниже должность, при нормальной ЗП.
Ведь сам же посмотришь - нет, я достоин большего и будешь делать, а не унижаться за копейки.
Хороший специалист, есть опыт, есть стремление, навыки, желание. Ну нет, лучше пойти черте куда и забыть об этом, ибо меня обидели или не понимают. Изменил обстановку, переосмыслил и вперед.
Студент - ну ок, но на заниженную ЗП идти... чревато. "Подумаешь, наберусь опыта и будет все ок". Будет, конечно будет. Занимайся чепухой, и будешь этим дальше заниматься, не зная лучшего.
Вот людям, которые уже разочарованы, лишились работы, думают за что купить кусок хлеба, слышат только чушь и вранье - мне нечего сказать, сказать оно проще.
Утрирую возможно, но мало лично слышал ерунды. Только сказки - "учите", да, без опыта работы с этим на работе конкретно. Легко бросишь, ибо никому не надо.
Только и видишь эти рабочие процессы бестолковые, эти системы и тд и тп.
ІТ да? Ок, написали систему, ты изучаешь месяцы ее, работаешь, но черта с два ты узнаешь все тонкости. Ко всему знание этой системы тебе не поможет. Если нету навыков и знаний - пустышка ты, а на текущей "ты очень ценный сотрудник", пока нету замены, потом могут выкинуть легко.
Личный опыт, если бы не изучал ничего сам и не делал, пока работал - грош цена была бы. Хотя не намного легче стало.