- 27097
5 перевірених способів почати робити те, чого не хочеться
У кожного з нас бувають такі моменти в житті, коли пропадає інтерес до роботи та захоплень. Work.ua пропонує вдатися до хитрощів та побороти цей стан.

Як же іноді важко змусити себе щось робити. Коли просто не йде і все. В такі моменти ми витрачаємо на задачі в кілька разів більше часу й сил, ніж ті потребують насправді.
І справа не тільки в лінощах, а й у тому, що дні стають схожими один на інший, а завдання — однотипними. Часом не вистачає енергії, мотивації або ж просто хочеться розслабитися.
Тільки от робота не чекає, а список невиконаних задач зростає. На щастя, існує кілька простих способів позбутися апатії та повернутися до ладу. Work.ua пропонує перезавантажитися та побороти небажання працювати.
Плануйте
Іноді апатію можна пояснити тим, що ви просто тонете в справах і не знаєте, як впоратися з усіма обов’язками. Спробуйте щоранку складати план завдань.
Записуйте усе, чим плануєте зайнятися протягом дня. Не варто тримати це в голові: так ви тільки завантажуєте мозок зайвою інформацією та додаєте собі стресу.
Склали? Тепер виділіть три пріоритетні завдання. Якщо всі справи однаково важливі, відзначте найбільш важкі і неприємні. Саме за них і візьміться в першу чергу. Багато хто починає з найпростіших, але це не найкраща стратегія, якщо тільки ви не хочете витратити енергію на купу дрібних обов’язків, а наприкінці дня усвідомити, що так і не зробили головного.
Сконцентруйтесь
Одна з найпоширеніших причин неуважності, втоми та низької продуктивності — така розповсюджена зараз багатозадачність.
Не розпорошуйтесь на кілька справ одночасно. Привчіть себе концентруватися на чомусь одному.
Спробуйте усунути фактори, які відволікають і не дають вам спокійно працювати: переведіть телефон у режим польоту, закрийте сторінки соціальних мереж, вимкніть звукові повідомлення. Не перевіряйте електронну пошту кожні десять хвилин, замість цього введіть для себе правило розбирати листи три рази на день — вранці, перед тим, як піти на обід та ввечері.
Оберіть найважливіше
Якщо ви все одно нічого не встигаєте, ймовірно, що у вашому списку справ лишилося багато зайвого. Подумайте, від чого ще можна відмовитися. Хоча б на деякий час. Це можуть бути безнадійні проекти, над якими ви страждаєте тільки з упертості, прохання колег, нікому не потрібні звіти, нескінченні збори та наради.
Встигнути абсолютно все неможливо, тож треба обрати те, що дійсно важливе, а решти позбудьтеся без жалю.
Іноді зробити вибір не так просто. Наприклад, коли ви розривається між кількома хобі. Якщо це забирає ваші сили, то від чогось все одно доведеться відмовитися. Краще зосередитися на одному захопленні, ніж повністю вичерпати запас енергії та втратити інтерес до всього.
Відмовтеся від перфекціонізму
Перфекціоністи часто незадоволені собою і плодами своєї праці. Вони витрачають дуже багато сил навіть на незначне завдання, а будь-яку помилку сприймають як справжню катастрофу.
Намагаючись досягти досконалості в усьому, ви не тільки даремно витрачаєте час, а ще й заробляєте стрес.
Якщо внутрішній критик змушує вас без кінця переписувати давно готову презентацію, змусьте його замовкнути. Замість того щоб прагнути до ідеалу, навчиться зупинятися на позначці «досить добре». Розслабтеся та отримуйте задоволення від того, що робите.
Відпочиньте
Якщо ви не робот, протягом дня вам необхідні маленькі паузи, щоб відновити сили. Дозволяйте собі п’ятихвилинний відпочинок через кожну годину. Під час перерви повністю відключайтеся від робочих проблем. Можна подихати свіжим повітрям, випити чаю з колегами або зробити кілька нескладних фізичних вправ.
Повноцінний відпочинок потрібен і після роботи. Ви відчуєте себе набагато енергійнішим, якщо почнете лягати спати вчасно, займатися спортом, частіше гуляти та менше сидіти біля комп’ютера.
12 comments
To leave a comment, you need to sign in.
С одной стороны неплохие советы для кого-то, с другой стороны с какой целью у нас частенько используются подобные советы... Вот тут попробовал отдохнуть, как советуют и надыбал несколько цитат в.. книжках, в общем.
Привожу не дословно. Смысл в том, что следует играть в какую-то Игру... детскую или нет, но это, мол является неслабым стимулом как делать то что в данной статье описано. Речь идет о том, что многие в стране играли в одну странную игру, связанную со статусом и положением в...
В какой-то степени это напоминало игру в зарубежных странах. Связано с распределением ролей. Очень много кандидатов на роль испытующих-энтропистов нагнетающих внутри заделанной и законсервированной оболочки давление с целью то ли прогресса у испытуемых добиться на их "пути к власти", то ли другие цели.
Вот где находят применение своим склонностям некоторые, у нас довольно много... Понятно, чтобы таким способом легко достичь в этой игре что там желаемое. Еще множество цитат, но...:)