- 36136
5 способів не жити від зарплати до зарплати
Жити від зарплати до зарплати — погана звичка. Щоб більше не стикатися з браком фінансів та відчуттям невдоволення, скористайтеся порадами нашого експерта.

Фінансовий консультант Людмила Веремеєнко розкрила Work.ua 5 дієвих способів нарешті розірвати замкнене коло і перестати жити від зарплати до зарплати.

Що означає «жити від зарплати до зарплати»
У зарплати є дві поганих якості — вона дуже швидко закінчується і одержаних грошей завжди бракує.
Життя від зарплати до зарплати — це неправильна фінансова стратегія, яка зачепила, щонайменше, половину населення країни.
Майже неможливо зосередитися на довгострокових цілях, коли по кишені б’ють злободенні фінансові потреби. Життя від зарплати до зарплати робить душевний спокій невловимою мрією.Головна проблема тут полягає в невідповідності доходів і витрат людини. Дуже часто люди не уявляють, на що насправді витрачають кошти, і занадто легко віддають гроші, які потрібно було заощадити. Ще гірше те, що багато хто в кінцевому підсумку накопичує великі борги виключно в рамках підтримки свого нинішнього способу життя.
Доки ви не почнете звертати увагу на те, куди витрачаються гроші, цей цикл ніколи не закінчиться. Ось кілька ознак того, що ви живете від зарплати до зарплати:
- Немає звички планувати щось заздалегідь.
- Відсутність фінансової подушки безпеки.
- Ви регулярно позичаєте гроші у близьких друзів або родичів.
- Доходи не перевищують витрати.
- Вкладаєте в те, що потрібно, а не в те, що хочеться — абонемент в спортзал, мовні курси, подорожі, планові перевірки здоров’я.
- Відчуваєте тривогу, розлучаючись з грошима.
Як розірвати замкнене коло: 5 дієвих порад
Для того, щоб змінити ситуацію, необхідно усвідомлювати всю її серйозність і масштабність.
1. Розберіться з боргами. Неможливо налагодити фінансову складову, залишаючись по вуха в боргах. Борг «з’їдає» частину кожної зарплати. Почніть віддавати свої борги, фіксуючи всі фінансові операції на папері або в комп’ютері. Видимість зменшення вашого боргу буде вас стимулювати і не дозволить звернути з наміченого шляху.
2. Слідкуйте, щоб витрати не перевищували доходи. Розробка процентних орієнтирів для сімейного доходу має життєво важливе значення в поліпшенні фінансового стану. Це дозволяє витрачатися на найнеобхідніше, не перевищуючи певну суму. Переконайтеся, що витрати в кожній конкретній категорії не перевищують встановлений відсоток від зарплати.
3. Ведіть облік бюджету. Правильне складання бюджету допоможе скоротити непотрібні витрати і сприятиме досягненню цілей. Ось приклад розподілу бюджету:
- Оренда або іпотека — 25-30% доходу щомісяця.
- Особисті і продуктові товари — 12-25% щомісяця.
- Комунальні витрати — електрику, телефон і газ — повинні коштувати не більше 2-10% від загального доходу, якщо вони ще не включені в орендну плату.
- Транспорт і страхування: не більше 2-5% — витрати на технічне обслуговування; 2-5% — страхування.
- Заборгованість, заощадження та інше — сума на погашення боргу не повинна перевищувати 15% від щомісячного доходу.
- Економте 5% −10% свого доходу щомісяця і відкладайте 1-2% на непередбачені витрати. І пам’ятайте, що мало скласти бюджет, потрібно ще й жити на основі цього бюджету.
4. Знайдіть спосіб підвищити дохід. Один з найбільш простих способів збільшити свій дохід — це поговорити з босом про підвищення зарплати. Однак, спочатку подумайте, наскільки цінне ваше становище в компанії або бізнесі, оцініть стосунки з начальником і рівень навичок, які ви пропонуєте компанії. Для отримання додаткового доходу можна брати додаткові проекти на фрілансі, якщо основна робота дозволяє.
5. Почніть відкладати кошти. Грунтуючись на схемі сімейного бюджету, розставте пріоритети. Для того, щоб з’явилася можливість відкладати кошти, необхідно обмежувати примхи і включати до витрат тільки все найнеобхідніше.
Отож, вчіться керувати фінансами. Фіксуйте доходи і витрати з вашого бюджету — це допоможе відчути рух грошей.
Висловлюємо подяку Людмилі Веремеєнко
99 comments
To leave a comment, you need to sign in.
... Або прокурор на фрілансі )))
1. Врядли вы один живети в 3к.кв.
2. Если действительно один, субсидия в помощь.
ХАХАХА
А есть ещё привычка выживать в нищете и шариться по помойкам чтоб не сдохнуть, ага
П-привычка
Вот и я дожила до того момента, когда столкнулась с возрастной дискриминацией...
А тут эти шарамыжники хотят опыт на такие должности, где студентам можно подрабатывать, но никак не строить серьёзную карьеру. Да и никто в своём уме туда не хочет идти, с голодухи разве что.
Ось ти який, іншопланетний гість).
Я давно предлагаю создать отдельную площадку на всех подобных сайтах для возрастной категории -
Для тех, кому за 45.
---
Это поможет работодателям привлекать потенциальных работников с огромным опытом и знаниями!
чисто ради прикола.
получилось бэкграундами кого-то удивить или нет
1)План
2)дисциплина
3)самоотдача
И ещё самое важное понять в этой жизни! Что никто и никогда ничего за вас делать не будит!!! Если вам это надо тогда вперёд!
На продукты и личные расходы не менее чем 25%, у меня выходит расходы около 5к в месяц, то есть зп должна быть 20к в месяц, это ладно идём дальше.
Кредиты, не более чем 15% от ежемесячного дохода, ну у меня по этой логике должен быть доход не менее 50к грн
Чтобы откладывать 1-2% на непредвиденные расходы, опять же, нужно зарабатывать около 70-100к грн.
Вопрос: Для кого написана эта статья? Даже возьмём выше, для какой страны эта статья написана? Ну явно не для Украины, если такие вот цифры.
То что население живёт в нищете это не проблема конкретного человека, это проблема страны в которой он живёт и с этим надо бороться