- 4730
Чому краще не бути душею колективу
Стати тим, без кого корпоратив — не корпоратив, без кого ранкове чаювання в колі колег не приносить радості, а жарти на робочі теми звучать плоско й недоречно — бажання багатьох. Але чи варта роль душі колективу тих жертв, на які доведеться зважитися?

«Які ще жертви?» — недовірливо запитає читач. «Ось список», — відповідає Work.ua.
Кар’єрні амбіції
Не лише колеги, але й начальство рідко сприймає співробітника-скомороха, як конкурентного фахівця з кар’єрними прагненнями. Вони вважають, що на роботу він приходить скоріше розважатися й не стане з власної ініціативи брати на себе більше обов’язків, прагнути розвивати компанію. «Йому і так добре. Нащо турбувати?» — вирішує керівник і пропонує підвищення іншому.
Цікаві можливості
Загальний улюбленець почувається в офісі як удома. А хто захоче залишати затишне, тепле гніздечко, де тебе так люблять і чекають? Ось і виходить, що душа колективу або втрачає, або відкидає цікаві можливості, щоб залишатися в зоні комфорту. Повз проходять обмін досвідом з колективами з інших країн, підвищення до керівника відділу в іншому місті та закордонні програми з підвищення кваліфікації. Раптом примхливі колеги тим часом оберуть нового улюбленця?
Нагороди за працю
Душа колективу — це окраса новорічного корпоративу: з нього і тост, й анекдот, і участь в танцювальному конкурсі. Проте, коли настає момент вручення нагород за внесок у розвиток компанії, ім’я цього сміливця звучить найрідше. Чому? Та тому що за спробами розвеселити колег, він зазвичай забуває попрацювати.
Друзі окрім колег
Об’єднати роботу і приємне спілкування з хорошими людьми — чудова ідея. Але ті, хто хоче стати незамінною частиною колективу, починають проводити з колегами і робочий, і особистий час. В результаті абсолютно не залишається часу на сім’ю і друзів, які не є співробітниками.
Коли ж ця людина вирішить змінити місце роботи, друзі-колеги навряд чи вирушать за нею. Дружити з товаришами по службі — це чудово, але приділяти час старим друзям теж варто. Душа колективу часто забуває про це і в результаті опиняється біля розбитого корита.
Робота
Головна жертва, яка може бути наслідком бажання завжди бути в центрі уваги колег, — це сама посада у цій компанії. Вона виходить з усіх перерахованих вище і вже згадувалася в статті Work.ua «Як стати душею колективу і які у цього є наслідки». До речі, у цій статті ви знайдете відмінні поради щодо того, як все ж таки завоювати симпатії колег, але зробити це з розумом.
To leave a comment, you need to sign in.