Будівельник

Будівельник — фахівець, який займається зведенням найрізноманітніших інженерних конструкцій: будинків, мостів, доріг чи залізничних колій. Практично всі, що ми бачимо навколо, будівельники перенесли з креслень в реальність.

242
jobs
32 500
average salary

Що робить будівельник

Діяльність будівельника різниться в залежності від того, працює він на великому виробництві, де є чіткий розподіл обов'язків, чи в невеликій бригаді, яка виконує різні види будівельних робіт.

І якщо в першому випадку більшість робочого часу будівельник виконує досить одноманітні дії, як то нанесення розчину, укладання цегли та інші, в залежності від його спеціалізації (кранівник, каменяр, покрівельник, електромонтажник, електрогазозварник, маляр-штукатур, лицювальник).

А працюючи в складі невеликої багатопрофільної бригади будівельники, як правило, не мають можливості вузько спеціалізуватися на чомусь одному, а поєднують кілька спеціальностей, та є «майстрами на всі руки».

Скільки отримує будівельник

Найчастіше будівельникам платять за виконаний обсяг робіт, точніше — за квадратний метр площі. Розмір цієї оплати залежить від кваліфікації, досвіду та вмінь фахівців.

32 500 UAH

for may 2025

*according to 407 job postings

Salary distribution

19 000 UAH
59 000 UAH

Change in average salary

«Строитель» in Ukraine

according to Work.ua — work.ua/stat

Які навички потрібні будівельнику

  • Знати основи будівельної справи та техніку безпеки.
  • Вміти працювати з різними матеріалами, розбиратися в їхніх властивостях.
  • Розбиратися в специфіці застосування інструментів та обладнання.
  • Мати хорошу фізичну форму та бути витривалим.

Наскільки затребувані будівельники

Будівельник — професія масова і затребувана, її представники користуються стабільним попитом на ринку праці. В топі найбільш затребуваних професій будівельник міцно займає позиції золотої середини. Попит схильний сезонності: влітку він зростає, взимку — знижується.

242
jobs on our site

Number of job postings

«Строитель» in Ukraine

according to Work.ua — work.ua/stat

Де вчитись на будівельника

Працювати будівельником можна й без професійної освіти. Але якщо є прагнення просунутися в цій професії, можна закінчити коледж або ВНЗ, в яких навчають за напрямом «Будівництво, архітектура», що значно підвищить шанси на кар’єрний успіх.

Навчання дозволяє зрозуміти процес будівництва в цілому і відшліфувати вузькоспеціальні навички, ознайомитися з сучасними технологіями та інструментами. Крім того, навчання дозволяє отримати одразу 3-й або 4-й розряд. А це впливає на дохід.

На будівництві також легко перекваліфікуватися — працюючи в бригаді, реально набратися досвіду у колег і освоїти додаткову спеціальність. Що ж до кар’єрного зростання, то можна стати бригадиром, а потім виконробом.

Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.


Even more information about educational institutions.

Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!

Other professions

Бізнес-тренер

Бізнес-тренер

Бізнес-тренер — це людина, яка не тільки знає, як підвищити прибутковість бізнесу, працездатність колективу і прокачати командний дух, але й усіх цьому навчить.

PPC-спеціаліст

PPC-спеціаліст

PPC-фахівець, Pay Per Click фахівець — це фахівець із контекстної реклами, він привертає на сайт користувачів, які з великою ймовірністю щось на ньому замовлять.