Що робить бізнес-аналітик
Бізнес-аналітик розглядає внутрішню і зовнішню діяльність компанії, існуючу модель бізнесу, і якщо вона невдала, то розробляє поради щодо її поліпшення або зовсім нову.
Своїми порадами він повинен впорядкувати процеси всередині компанії, оптимізувати роботу як між відділами, так і всередині, прибрати непотрібні витрати, збільшити прибуток.
Робота бізнес-аналітика побудована таким чином:
- виділення потреб компанії;
- формування вимог до кінцевого продукту або послуги;
- аналіз і виявлення бізнес-проблем;
- складання списку рішень для вирішення проблем;
- презентація висновків замовнику;
- управління впровадженням рішень, коригування планів.
Скільки отримує бізнес-аналітик
Бізнес-аналітик — це високооплачувана професія. Рівень зарплати залежить від досвіду, навичок і сфери, в якій він працює. Також у столиці або у великій компанії оплата праці буде вище.
for may 2025
*according to 82 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Business analyst» in Ukraine
Які навички потрібні бізнес-аналітику
Для успішної роботи бізнес-аналітику знадобляться, як не дивно, аналітичне мислення і знання в тій сфері, з якою він збирається працювати. Для того, щоб почати аналіз, потрібно вивчити сам продукт, нішу, в якій працює компанія, розуміти доступні інструменти роботи та просування.
Для складання звітів і презентацій аналітик повинен володіти, як мінімум, Power Point.
Якщо бізнес-аналітик працює в IT, він повинен розбиратися в основах програмування, тестування, економіки.
Бізнес аналітик повинен:
- знати методи управління проєктами;
- бути комунікабельним;
- вміти швидко приймати рішення;
- бути уважним до деталей;
- знати англійську мову.
Наскільки затребувані бізнес-аналітики
Із розвитком бізнесу зростає попит і на бізнес-аналітиків. Найбільше вони популярні в IT-сфері, але також потрібні банкам, великим підприємствам, будівельному бізнесу.
Number of job postings
«Business analyst» in Ukraine
Де вчитися на бізнес-аналітика
Щоб почати кар’єру бізнес-аналітика, краще закінчити економічний, математичний факультет або факультет менеджменту. Але зупинятися на цьому не варто. Хороший бізнес-аналітик ще має освіту в сфері, в якій хоче працювати і постійно повинен підвищувати свою кваліфікацію на курсах або в бізнес-школах.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Відеооператор
Відеооператор — це людина, очима якого ми бачимо світ, коли дивимося відео на комп'ютері, телевізор або фільм у кінотеатрі. Оператор відеокамери бачить реальність по-особливому і завжди знайде потрібний ракурс, щоб так само показати її глядачеві.

Приватний детектив
Приватний детектив — це фахівець, який займається збором інформації на замовлення клієнта, але при цьому не є працівником правоохоронних органів.