Що робить motion-дизайнер
Motion-дизайнер або відеодизайнер займається створенням анімованої графіки. Він «змушує» рухатися статичні об’єкти. Наприклад, придумує анімацію для логотипів і шрифтів, «оживляє» фотографії та ілюстрації. Саме motion-дизайнери роблять титри до фільмів, заставки для передач, анімовані презентації та інфографіки, рекламні ролики, трейлери, тизери та багато іншого.
Скільки отримує motion-дизайнер
Зарплата фахівця сильно залежить від роботодавця й міста проживання, а ще й від досвіду і портфоліо. Багато хто з відеодизайнерів працює віддалено — це дозволяє їм брати замовлення з усього світу і заробляти більше, ніж в офісі.
for april 2025
*according to 155 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Motion designer» in Ukraine
Які навички потрібні motion-дизайнеру
- Знання композиції (вміння грамотно розташовувати графічні об’єкти в кадрі), типографіки (підбір шрифтів, оформлення текстів), теорії кольору (потрібна, щоб підбирати оптимальну колірну гамму).
- Знання основ сценарного мистецтва.
- Творче мислення, вміння генерувати нові ідеї, знаходити нестандартні рішення.
- Володіння комп’ютерними програмами для створення й обробки графіки, відео, анімації. Приклади програм: Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator та інші.
- Уміння працювати в команді.
Наскільки затребувані motion-дизайнери
Сфери застосування motion-дизайну: онлайн-ігри, медіа, реклама, кінематограф, телебачення. Всі ці напрямки добре розвинені, а отже, необхідність у фахівцях висока.
Number of job postings
«Motion designer» in Ukraine
Де вчитися на motion-дизайнера
Познайомитися з основами motion-дизайну можна самостійно. У мережі є безліч навчальних роликів на цю тему. Однак для професійної роботи самостійно отриманих знань може не вистачити. Тому якщо ви хочете стати відеодизайнером і заробляти цим, краще пройти спеціальні курси.
Мotion-дизайнер — професія нова, у вишах їй не навчають, але людям з дизайнерською, художньою або режисерською освітою буде простіше її опанувати.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Водій
Професія водія вельми романтична. Адже більшість часу водій проводить сам на сам з дорогою, своїми думками та «баранкою».

Кухар
Професія кухаря — дуже творча та цікава для тих, хто любить частувати інших смачними стравами та вигадувати нові мікси і смаки.