Що робить поліцейський
Головне завдання поліцейського — стояти на сторожі правопорядку. Поліцейський служить в органах виконавчої влади, завдання яких — забезпечувати охорону прав і свобод людини, протидіяти злочинності, підтримувати громадський порядок і безпеку.
Основні обов’язки поліцейського:
- стежити, щоб ніхто не порушував закон;
- запобігати порушенню закону;
- проводити розшук і затримання порушників правопорядку.
Особливі обов’язки поліцейського залежать від того, в якому підрозділі він працює. В Україні існує шість таких підрозділів:
- Патрульна поліція, основне заняття якої — стежити за правопорядком на вулицях міст і сіл.
- Кримінальна поліція, крім іншого, займається розшуком злочинців.
- Поліція охорони — супроводжує державно-важливі вантажі, охороняє людей.
- Органи досудового розслідування розслідують всі види правопорушень, збирають, досліджують і оцінюють докази.
- Поліція особливого призначення, яку залучають в особливо небезпечних, надзвичайних, ситуаціях (наприклад, під час масових зібрань).
- Спеціальна поліція працює на об’єктах особливого значення або в місцевостях, які постраждали від стихійних лих.
При цьому всі поліцейські повинні бути трішечки медбратами і медсестрами і в разі необхідності надати потерпілому першу допомогу.
Скільки отримує поліцейський
Зарплата поліцейського складається з посадового окладу, виплати за звання і преміальних. Основний вплив на розмір зарплати справляють саме преміальні й виплата за звання. Також зарплати можуть відрізнятися в залежності від підрозділу, де служать поліцейські.
for april 2025
*according to 118 job postings
Salary distribution
Change in average salary
«Полицейский» in Ukraine
Які навички потрібні поліцейському
Існують цілком конкретні вимоги до тих, хто хоче вступити на службу до поліції. Серед них:
- Мотивація і прагнення до якісної зміни життя.
- Вільне володіння українською мовою.
- Наявність водійських прав категорії «В» (якщо прав немає, надається можливість пройти курс навчання водінню).
- Повна середня або вища освіта.
- Відсутність судимостей.
Також краще мати такі особистісні якості: комунікабельність, ввічливість, вміння аргументовано висловлювати свою думку, дисциплінованість, відповідальність, вміння приймати рішення в екстремальних умовах.
Додамо, що майбутньому поліцейському слід також мати відмінне здоров’я і бути у гарній фізичній формі, мати навички психолога й уміти надавати першу медичну допомогу, знати Конституцію України, Закон про Національну поліцію, Закон про протидію корупції та інші закони, які відносяться до забезпечення правопорядку. А ще стати поліцейським може тільки повнолітній шукач.
Наскільки затребувані поліцейські
Держава завжди має потребу в охоронцях правопорядку і потребуватиме доти, поки або суспільство не досягне ідеалу і стане повністю пацифістським, або на сторожі правопорядку не стануть роботи-поліціянти.
Number of job postings
«Полицейский» in Ukraine
Де вчитися на поліцейського
Приєднатися до правоохоронних органів України можна трьома способами:
- Потрапити до молодшого складу поліції через Управління кадрового забезпечення ГУНП: пройти конкурс (заповнити анкету, пройти медкомісію, тест особистісних характеристик і т. д.), а потім закінчити спеціальний курс молодого бійця. Детальніше про це можна прочитати в статті Work.ua «Як стати новим поліцейським».
- Спочатку закінчити академію, університет або інститут внутрішніх справ в будь-якому місті України, а отримавши диплом, претендувати на посаду в поліції.
- Подати на спеціальному порталі для кандидатів заяву про те, що хочете навчатися на поліцейського за державний рахунок і потім вступити на службу. Попередньо потрібно перевірити, чи підходите ви за всіма параметрами, а також вибрати вуз для навчання.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Share this material with your friends, post it on your social media pages, and tell your loved ones who are still unsure about what profession to choose. Everyone deserves to have a job of their dreams!
Other professions

Сценарист
Сценарист створює ідейну основу для культурних шедеврів — фільмів, серіалів, театральних п'єс, рекламних роликів, кліпів і навіть ігор.

Маляр
Маляр займається підготовкою поверхонь, а потім і фарбуванням, обробкою або декоруванням на фінальному етапі робіт.