Job from May 3, 2024

Інженер-конструктор (машинобудування)

30 000 – 40 000 UAH, Визначається за результатами співбесіди

JOT Solutions
Construction, architecture, interior design; 50–250 employees

Remote jobs

Ніна
+38066 543 83 35

Full-time. We are also ready to hire a person with disabilities, an veteran. Work experience more than 2 years. Higher education.

English — average

This job is currently being viewed by 1 job seeker. Be the first to apply!
AutoCAD SolidWorks Робота в команді Малювання Дизайн Проєктування Autodesk Inventor
Show all skillsRoll up skills

Job description

J.O.T шукає проектувальників для приєднання до нашої команди!

J.O.T — компанія з управління проектами, що базується в Ізраїлі, та має змішані команди, які працюють за кордоном.

Обов’язки:

  • Виконання креслень в Inventor/SolidWorks та AutoCAD;
  • Комунікація з менеджером команди та замовником;
  • Щоденне звітування у CRM.

Вимоги:

  • Вміння працювати з кресленнями в Inventor/SolidWorks та AutoCAD;
  • Досвід проектування та реалізації механізмів для обробки та транспортування сипучих матеріалів.
  • Рівень англійської В1 (Intermediate) і вище, буде перевагою.

Умови роботи:

  • Віддалена робота;
  • Повний робочий день тривалий час;
  • 5/2, 9 годин на день;
  • Підтримка на кожному етапі роботи;
  • Безкоштовні курси англійської мови.

Якщо ви зацікавлені приєднатися до нашої команди, надішліть своє резюме англійською мовою з прикладами робіт або зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.

J.O.T is recruiting and we’re looking for new members to join our team!

J.O.T is a project management company based in Israel and we have teams sitting abroad.

Duties:

  • Execution of drawings in Inventor/SolidWorks and AutoCAD;
  • Communication with the team manager and the customer;
  • Daily reporting in CRM.

Requirements:

  • Drawing of construction in Inventor/SolidWorks and AutoCAD;
  • Experience in designing and implementing engineering Bulk material handling systems.
  • An English language level of B1 (Intermediate) or higher would be an advantage.

What we offer:

  • Remote work;
  • Long term Full-time job;
  • Five days a week 9 hours a day;
  • Support at every stage of work;
  • We provide free English language training for our team members.

If you are interested in joining our team send your CV in English or contact us in any way that works best for you.