Resume from July 14, 2022 PRO

Богдан

SMM-специалист, таргетолог

Employment:
Full-time, part-time.
Age:
32 years
City of residence:
Kyiv
Ready to work:
Kyiv, Remote

Contact information

The job seeker has entered a phone number, email, Facebook, Instagram and LinkedIn.

Work experience

SMM - Manager

from 01.2021 to 06.2021 (5 months)
Apostrophe.ua, Київ (Медіа\ЗМІ)

[open contact info](look above in the "contact info" section)

Обов’язки:
• Ведення сторінки facebook та каналу telegram
• Генерування трафіку на сайт
• Таргетована реклама
• Проведення конкурсів
• Наповнення сторінок
• Копірайт
• Створення звітів

SMM manager

from 09.2019 to 01.2020 (4 months)
Renklod LTD, Київ (Реалізація техніки Braun, Delonghi, Kenwood,Kela)

Braun - [open contact info](look above in the "contact info" section)

Kenwood - [open contact info](look above in the "contact info" section)

Kela - [open contact info](look above in the "contact info" section)

Обов’язки:
• Ведення сторінок facebook та instagram
• Копірайт
• Розробка креативів
• Робота з дизайнером, так і самостійне редагування фото, відео.
• Обробка відгуків

SMM

from 11.2018 to 08.2021 (2 years 9 months)
"Люмен", Київ (Лазерна Косметологія)

SMM

Менеджер по реклами

from 10.2016 to 11.2016 (1 month)
ООО "ДИМЕДИАГРУП", Київ (Маркетинг, реклама, PR)

Education

Київський національний торговельно-економічний університет

Міжнародна економіка, Киев
Higher, from 2015 to 2017 (1 year 5 months)

Український Державний університет фінансів та міжнародної торгівлі

Unfinished higher, from 2009 to 2013 (3 years 11 months)

Additional education and certificates

"Pro Business Center" - Курс - "Интернет Маркетинг" SMM, SEO, Google Adwords, Google Analytics, Email Маркетинг

2018

Google - Основи цифрового маркетингу

2021

Knowledge and skills

MS Office Користувач ПК Instagram Facebook Користувач Internet WordPress Ведення соціальних мереж Joomla! Управлінські навички DataLife Engine

Language proficiencies

  • Ukrainian — fluent
  • Russian — fluent
  • English — average

Additional information

Личные качества: ответственность, настойчивость, стрессоустойчивость, коммуникабельность, целеустремленность, инициативность, быстрая обучаемость, умение работать в команде, нацеленность на результат.
Links:

Similar candidates

All similar candidates

Compare your requirements and salary with other companies' jobs: