Resume from February 5, 2018

Personal information hidden

This job seeker decided to hide his personal information and contact info, but you can send a message to him or suggest a job to him.

This job seeker has chosen to hide his personal information and contact info. You can contact him using this page: https://www.work.ua/resumes/4413369

Junior iOS Developer, 8 000 UAH

Employment:
Full-time.
City:
Kyiv

This job seeker has hidden his personal information, but you can send him a message or suggest a job to him if you open his contact info.

Work experience

Аналітик прикладного програмного забазпечення та мультимедіа

from 02.2017 to 07.2017 (5 months)
Планета Кино, Киев (Послуги для населення та бізнесу)

Обов'язки:
1. Аналіз задач від замовника.
2. Написання технічного завдання відповідно до задач.
3. Передання ТЗ програмістам, та відповіді на їх питання.
4. Тестування.
5. Написання документації по задачі.
6. Передання готового рішення замовнику.

Досягнення:
1. Навчився працювати в команді.
2. Навчився находити спільну мову з людьми.
3. Почав більш гловально мислити.
4. Навчився чітко формолювати свої думки.

Education

НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського"

Факультет біомедичної інженерії, Киев
Higher, from 2013 to 2018 (5 years 3 months)

Additional education and certificates

Objective-C iOS Development Course Beginner by Alex Skutarenko

2017, 3 month

Knowledge and skills

Git Xcode Core Data JSON CocoaPods MVC GCD Realm REST API iOS SDK Firebase SQLite MVVM iOS REST SketchUp API Viper Анімація SDK Уміння аналізувати Математика

Language proficiencies

English — average

Additional information

Аналітичне візуальне мислення у поєднанні з навиками працювати у команді дозволяють виконувати поставлені задачі у повному обсязі. Вміння працювати над проектом за Agile(SCRUM) підходом та у системі керування версіями як Git необхідні для своєчасного виконання завдання. Настирливість та бажання навчатися новим речам допомагають постійно й динамічно розвиватися.

LinkedIn: [open contact info](look above in the "contact info" section)

More resumes of this candidate

Similar candidates

All similar candidates

Candidates at categories

Candidates by city

Compare your requirements and salary with other companies' jobs: