- 36108
6 речей, які ви робите на роботі неправильно — і як це швидко виправити
Щоб не витрачати час даремно, почати працювати більш продуктивно та отримувати більше.

Ми витрачаємо на роботу багато часу, внутрішні сили та енергію — і віримо в те, що робота робиться. Ми приділяємо цьому стільки уваги та ресурсів, а підбиваючи підсумки дня, з подивом виявляємо, що зробили не так вже й багато. А може зроблено і дійсно немало, а от на зарплатні це ніяк не відображається.
Work.ua спробував розібратись, у чому причина, та знайшов 6 речей, які ми робимо на роботі, не помічаючи, що вони приносять більше проблем, ніж вигоди.
Ви на зв’язку 24/7
Думаєте, що відповіді на листи або дзвінки в будь-який час доби позиціонують вас, як ефективного та відданого співробітника, але це помилкове відчуття. Ваші колеги та керівництво можуть звикнути до такого вашого стану, чим більше ви працюєте, тим більше роботи вам дають. А так і до професійного вигорання недалеко.
Бути на зв'язку 24/7 просто небезпечно для вашого здоров'я. Не робіть цього.
Звичайно, якщо ваша професія передбачає часті екстрені ситуації, позбутися цього не вийде. Але якщо ви займаєтеся справою, яка передбачає нормований робочий день, перестаньте працювати цілодобово.
Ви моментально відповідаєте на усі електронні листи
Оперативність відповідей може бути плюсом, особливо якщо ви реагуєте на лист свого керівника. Але якщо в поспіху ви забули прикріпити важливі файли або поставили неправильну чи непотрібну адресу, відповідаючи на запит, ви виглядаєте неорганізованим і, фактично, сповільнюєте роботу.
Швидка відповідь корисна тільки в тому випадку, якщо вона правильна та доречна.
Іноді краще почекати й відкласти все до тих пір, поки ви не зможете відповісти обдумано та в повному обсязі.
Ви ніколи не просите про допомогу
Один у полі не воїн. Іноді корисно попросити інших про допомогу. Це може не тільки відкрити нові перспективи, але й допомогти іншим відчути себе учасниками вашого проекту. Хтось з ваших колег ас у презентаціях? Попросіть його переглянути вашу перед виступом.
Зверніться по допомогу, якщо вона вам потрібна, і не забувайте подякувати.
Це одна з кращих інвестицій в стосунки між людьми.
Ви дозволяєте кращому бути ворогом хорошому
Правило 80/20 говорить, що 20% зусиль дають 80% результатів. Визначте, яка частина ваших зусиль становить 20%, а яка частина результатів — 80%. Економісти називають це маржинальним прибутком, що зменшується. Це означає, що ви можете докласти багато зусиль, але отримати дуже скромні результати.
Перфекціонізм, як і багато чого іншого, добрий в міру. Іноді краще робити щось швидко і добре, ніж витрачати втричі більше зусиль, щоб зробити це ідеально. Ми не кажемо, що треба працювати абияк, ми — про здоровий глузд і вміння вчасно зупинитись.
Ви чекаєте, щоб вам сказали, що робити
Беріть ініціативу в свої руки. В основі успішних компаній та кар'єр лежать творчість та стратегічне мисленні.
Якщо ви робите те, що завжди робите, ви отримаєте те, що ви завжди отримували.
Тому не соромтесь: знаєте, як поліпшити проект, говоріть про це, тільки виберіть правильний час. Можна сказати це прямо на зборах, а можна поговорити особисто з керівником пізніше. Все залежить від культури компанії та формату зустрічі.
Ви боїтеся поразок
Всі ми любимо успіх, тому часто виникає спокуса лишатися в безпечній зоні, де ми впевнені в результаті. Але реальні перемоги трапляються, коли ми ризикуємо. Кращі менеджери й керівники знають про це та будуть підтримувати вас у постановці складних цілей та розробці нових напрямків. І коли ви зазнаєте невдачі (що відбувається з усіма час від часу) будьте готові витримати удар.
Від невдач ми отримуємо набагато більше, ніж від виграшів.
Тому ставитися до кожної невдачі потрібно як до коштовного джерела знань.
Work.ua бажає, щоб марної роботи у ваших щоденних задачах було якомога менше, керівництво підхоплювало гарні ідеї, а work-life balance залишався балансом.
27 comments
To leave a comment, you need to sign in.
Ваші відчуття - це суб'єктивна оцінка.
З повагою, Тарас.
до недавна все шло в гору, тока я понимаю что сплетни убьют любого. Как тока в возраст 50 вошел так стали спрашивать пью или нет. Кто бы на весь мир написал что не пью и неудачником не являюсь просто упрямцем идущим вперед к своей карьере. Непропускают вперед к разряду-делаю все чтоб заметили, рацпредложения внедряю перенимаю от других опыт навыки трудно терпеть долго шел и получилось с 3го на 4й с 4го на 5й шестого не дождался-бросил это занятие уехал в польшу бо жизнь кончается а 6го нет.
За 2месяца язык польский выучил с ребятами и шефом поляком и на третьем взял ksjazku ubiezpieczen'stwo robot elektryczni wymagania do 1kV zakres wiedzy dotyczajanc do elektromontarzu w Blokach Lokalu, urzadzeniach energetycznych, zurzywajacych, przetwarzajacyh napie,cie, urzadzenia cieploenergetycznie, uliczne oswiatlenia, wymiana cze,sc'i wymienni w aparatyrze a PPKIA. И хотите верьте хотите нет если Вам есть что рассказать о вашей профессии на русском то и на польском и на мадагаскарском научитесь и сможете если за подсобника не нравится работать у електрика то тогда успех должен быть если уши у вас есть и желание освоить язык чтоб не хуже остальных быть.
А вот некоторые несут себя со своим языком превыше всего и... Выручить может если совпадут требования и навыки а чаще нет. В бригадах русских еще как не шло а в смешанных у профполяков верх врядли возьмешь если не сильно стоишь.
Шото написал. Мож кого то заинтересует а кому потеха ну да я не в обиде.
Отработал до травмы 35лет 30 в электроустановках от рации до електростанции от микро до макро.
Дай бог всем бы так преуспеть на практике себя годами показать. В семье правда завал.
Сын есть но далеко. С женами не сложилось все не так да не такая. Мама умерла хоть как не старался и она старалась сражаться с болезнью 20лет и бедностью куда нас государство свободное погрузило в нищету ну и ему скоро конец исчерпали все ресурсы скоро новые хазяева придут им орднунг гемахен алль убер шнель делать мож перебьют бездарей.
МИСЛЕННЯ
я (надеюсь,даже подшофе) -по существу.
1.Ви на зв’язку 24/7...
смотря с кем. если звонит охранник офиса, дежурный админ, или коллега, с которым мы работаем над завтрашней сделкой, 247 даже не обсуждается... а вот
шеф, секретарша шефа и бухи - то, конечно, на усмотрение. после 23 я ответил бы тока шефу. ну и , понятно, его секретарше, если незанят и она ничо так..)))
2.Ви моментально відповідаєте на усі електронні листи...
согласен на все 100!!! иногда человеку просто интуитивно обидно, что на его важный вопрос так быстро ответили... даже не полистав (нагуглив) БСЭ...)))
3.Ви ніколи не просите про допомогу...
таки- ДА ! при замуте чего-то серьезного, даже если в этом нет необходимости, глупо не придумать и не задать вопрос-другой шефу (от которого зависит все), его фаворитке (от которой зависит настроение шефа), буху (от которого зависит зарплата) и самому сволочному коллеге ( что бы, типа, сотоварищи - и не мешал)...))) естественно, вопросы толковому коллеге в плане консультации, естественно, так же ...
4.Ви дозволяєте кращому бути ворогом хорошому...
+100. даже не обсуждается...
5. Ви чекаєте, щоб вам сказали, що робити...
ну,тут многое зависит от стратегических планов относительно работы в данной компании.. в целом - согласен.особенно "говоріть про це, тільки виберіть правильний час."
6. Ви боїтеся поразок...
опять же - согласен на все 100.никто не отменял: "за 1 битого 2 небитых дают". просто надо не забывать, что это правило действует, как правило, только для следующего трудоустройства...)))
всем улыбок!