- 37316
8 порад, які допоможуть впоратися з завалом на роботі
Наближається кінець року, і це означає, що у багатьох обсяг роботи подвоюється чи навіть потроюється. Думки про все, що треба зробити, змушують нервувати. Work.ua підкаже кілька трюків, як з усім впоратися.

З авралом на роботі доводилося стикатися усім. Більшість з нас в такій ситуації починають злитися, деякі — панікувати. Work.ua підготував кілька порад, як зберегти спокій під час завалу на роботі, не піддаватись загальній паніці та залишатись працездатним.
1. Розробіть стратегію
Якщо у вас гора роботи, вам потрібна стратегія. Сядьте з аркушем паперу і кількома кольоровими ручками, запишіть всі свої завдання та зробіть візуальний розклад.
Людина не може тримати в голові всі свої справи й тим більше всі дії, які потрібно зробити під час виконання цих справ, тому план таки потрібен.
Легше створити електронну таблицю, але вона гірше задовольняє таке бажане почуття контролю над ситуацією, та й заглядати до неї ви будете рідше ніж до папірця, який можна закріпити над робочим столом.
2. Планувати занадто багато так само погано, як і не планувати зовсім
Оцінюйте свої сили реалістично. Не варто думати, що чим більше справ ви запишете в щоденнику, тим швидше їх зробите. Якщо в минулому році ви підготували щоквартальний звіт за тиждень, не розраховуйте, що в цьому році ви закінчите його за три дні.
3. Уникайте перфекціонізму
Добре бути перфекціоністом, але якщо ви вже дуже довго працюєте над чимось в гонці за досконалістю, зупиніться (якщо від цієї вашої роботи не залежить чиєсь життя, звісно). Пам’ятайте, часто краще достатньо зробити просто добре та вчасно, ніж цілитися тільки на ідеальний результат.
4. Будьте чесними
Навчитися говорити про свою завантаженість. Якщо ви нервуєте або перевантажені, або з якихось причин не можете дотримуватися графіка, скажіть про це.
Є висока ймовірність, що хтось з колег може вам допомогти, або принаймні всі будуть знати, чого очікувати, або зайвий раз не відволікатимуть вас дрібними запитаннями.
5. Відмовтеся від другорядного
Коли на роботі аврал, краще розділіть на головні та другорядні не тільки робочі справи, а й особисті завдання. У разі, якщо є можливість відмовитися від додаткових домашніх справ або допомоги комусь, краще відмовтеся.
6. Делегуйте
Звичайно, краще вас самих ніхто вашу роботу не виконає. Але коли вас наздоганяє криза, кращим варіантом буде делегувати справи колегам або рідним. Розбийте великі завдання на маленькі й попросіть допомоги з незначними питаннями.
7. Наведіть порядок
Якщо ви витрачаєте півгодини, щоб знайти важливий документ, не дивно, що ви нічого не встигаєте. Завжди ставте тему листа, не називайте файли та документи загадковими «123», це зекономить не тільки ваш час, але й чужий.
Хаос на робочому місці породжує хаос в голові, наслідки якого набагато гірші. Творчий безлад — це лише красива метафора, не більше.
8. Режим дня корисний не тільки для дітей
Безсоння або шкідлива їжа лише відніме у вас більше сил. Запам’ятайте, що саме після ночі без сну істотно знижується концентрація та ваші когнітивні здібності. Висипайтеся, харчуйтеся правильно, і ви помітите, як це відіб’ється на вашій пам’яті та працездатності.
23 comments
To leave a comment, you need to sign in.
Категория А - Высокий - доля в совокупности - 15%
Категория Б - Нормальный - доля в совокупности - 25 %
Категория В - Низкий - доля в совокупности - 65%
Порядок решения: А, Б, В...блюдо употребить в сочетании с остальными пунктами данной статьи.
Прим: хотя бы изредка, но обязательно надобно проводить самодиагностику трудовой деятельности, обращаясь за помощью к процессному подходу. Угу, спасение утопающих, дело рук самих утопающих. Всем удачки!
Прикольно...Особенно про родных. Супер, просто. Работай сам 24/7 и ещё домой тащи все свои рабочие вопросы. Родным же и близким дома больше заняться нечем. Ну действительно, зачем нужны семья, дети, родственники. Они же только и ждут когда ты им что-то делегируешь по своей работе. Вот хлебом не корми просто...
На счёт коллег, они точно так же делегируют тебе свои дедлайны и т.д.
А по этому терпение, терпение и еще раз терпение! Пенсионный возраст добавили, а такие люди никому не нужны.
будет 63
после полтоса уже "старый" предпенс
так что я тебя понимаю.
ментам лучше всего. в 35 на пенсии уже
Спасибо за статью автору.