- 18930
4 застарілих кар'єрних кроки, про які час забути
Настав час розпрощатися із застарілими і неактуальними кар’єрними порадами. Work.ua розповідає, з якими саме.

Традиційні правила побудови кар’єри, безумовно, ще працюють для деяких фахівців і в деяких галузях. Але для більшості вони вже стали тягарем і сьогодні здатні тільки створювати безлад у кар’єрі, а не рухати її вперед. Про які саме кроки та дії йде мова, розповідає Work.ua.
Сподіватися на покрокове кар’єрне зростання
Якщо ви давно вже стоїте у черзі на підвищення, а його все нема й нема, саме час замислитися про те, що в цій черзі можна залишитися назавжди. Тому що в наш час принцип поступового просування в кар’єрі майже перестав працювати. Сьогодні роботодавці шукають нові таланти з інноваційним мисленням і свіжими ідеями. Вони хочуть спраглих, конкурентоспроможних людей з сучасними поглядами.
Можливо ви опинилися за бортом, намагаючись підрахувати, скільки років вам доведеться чекати, перш ніж ви зможете подати заяву на посаду свого боса, і на вас чекає глибоке розчарування.Тож не втрачайте часу і замість того, щоб терпляче чекати у черзі, виходьте з неї, замість поступового підйому кар’єрними сходами, просто перестрибніть їх.
Чекати на досягнення певної кваліфікації
Замість того, щоб претендувати на посаду, тільки коли ви відповідаєте 100% вимог, сміливо пропонуйте свою кандидатуру навіть, якщо у вас є тільки 80% кваліфікації.
Ви у змозі описати, яких успіхів плануєте досягти в роботі, і чітко сформулювати результат, якого варто очікувати начальнику? Чудово! Тому що багато роботодавців готові ризикнути з менш досвідченими і менш освіченими шукачами.
Навіть Ілон Маск не вимагає від тих, хто хоче працювати у SpaceX освіту, його цікавлять тільки навички шукача.Від вас вимагається лише допомогти роботодавцям оцінити ваші сильні сторони. Переконайте HR-менеджера, що ви привносите в компанію унікальний набір навичок з лідерства, емоційного інтелекту, вирішення конфліктів, спілкування, ведення переговорів або ухвалення рішень. В результаті ви цілком можете «виграти» роботу у більш досвідчених шукачів або кандидатів на посаду.
Боятися краху кар’єри
Час позбутися страху за свою кар’єру, який в останні 50 років був невід’ємною частиною побуту будь-якого працівника. У сучасному світі не страшно ризикувати своєю кар’єрою і ставити на кін усе, адже в мінливій реальності ваша кар’єра може сама стати неактуальною вже в наступному році. А залишити колишні досягнення і почати зовсім новий кар’єрний шлях у сьогоденних реаліях простіше нікуди (часта зміна спеціалізацій навіть стає однією з проблем ринку праці).
Але якщо вже вирішили будувати одну кар’єру, то не потрібно трястися над нею: люди з успішною кар’єрою ставлять на перемогу, в той час як невдахи просто сподіваються, що не програють, намагаючись уникнути ризику за будь-яку ціну.Судити за зарплатою
Раніше розмір зарплати грав мало не головну роль для будь-якого фахівця, тому що саме він віддзеркалював його професіоналізм і попит. Щоб побудувати дійсно успішну кар’єру варто пам’ятати, що гроші більше не є наріжним каменем.
Хочете, щоб вас вважали успішним працівником, то вибирайте перспективну роботу в успішній компанії, а не у фірмі-одноденці, що обіцяє золоті гори.Бажаєте влаштуватися на роботу з меншою зарплатою, щоб ви могли змінити кар’єру — перейти на зовсім інший кар’єрний шлях, яким ви захоплені? Зробіть це. І це не радикальний крок, а те, що роблять найуспішніші люди сьогодні.
Дякуємо за натхнення Forbes
23 comments
To leave a comment, you need to sign in.
Отже, поперше потрібно відповісти на питання, а що саме для мене означає «успішність».
Іноді цікаві люди приміряють на себе непотріб, але то теж досвід.
А если компания предлагает 300-400$ и "большие перспективы" в то время, как в другом месте сходу предлагают 800-1000$, то выбор, мне кажется, очевиден.
ммм, только что-то никто не стремится квартиры за копейки сдавать и цены на одежду понижать.
а особенно как к девушкам требуют презентабельный внешний вид. так он не будет таковым с косметикой с рынка.
порой читаешь вакансии, а там нужен и швец, и жнец, и на дуде игрец. на ставка у нас 4к,а дальше мы вас гоняем и в хвост и в гриву.
так порой натыкаешься не на нормальные вакансии, а на вырезки из "даши-путешественницы"
нам нужны супер-пупер ответсвенные
гипер-мега многозадачные
18-ти лет отроду со стажем в 5 лет
Кому нужна Ваша модная или нет одежда или косметика на работе? Наоборот в адекватных профессиях у нормальных работодателей сложнее получить работу любительницам украшать себя в косметических салонах.
Если же Ваш выбор связан с индустрией красоты, то кто ж Вам доктор?
Администратор в Детский развивающий центр - только до 35-ти
- Вредный совет, даже очень. Конечно понятно, что сайту Work.ua надо побольше резюме ))) но имейте совесть, писатели таких советов. вот после таких советов работодатель и получает вагон резюме людей, которые не пригодны к работе, ленивы.
На свои 4 вакансии я получил около сотни резюме резюме от людей которые очень плохо разбирались в вопросе. Например, вакансия для студента (пришло около 40 резюме кажется), предполагала прямое использование знаний полученных в институте.
Не требовался мифический опыт рабты, на что постоянно сетуют студенты. Мол, не берут, потому что нет опыта, а где его взять. Вот есть вакансия - на ней зарабатывай деньги уже сейчас на том, чему учился, и не надо идти в макдональдс делать гамбургеры. Специально по сути сделал, чтоб студенты имеющие желание развиваться в своей будущей профессии, могли заработать своей головой, а не шли в подработки продавцами, бургерщиками, и кем угодно.
Но даже студенты, только окончившие предмет, не имели тех знаний которые должны иметь по данному вопросу. Причем освежить знания можно было за 3 дня. Время на собеседование же согласуем заранее. Лето было, учебы нет.
В результате единственный кто работает - это студентка которая из Украины, но с третьего курса учится в Германии. Она единственная кто имел нормальные базовые знания и выучила материалы дополнительные. Вероятно, это не знания полученные в Германии ей помогли. Потому она и учится в Германии, что не ленива.