- 13776
13 питань від шукача, що розчарують HR-менеджера
Погані питання до HR-менеджера — це ще небезпечніше, ніж зовсім ні про що не запитати, вважає американський HR Сьюзен П. Джойс. Work.ua дізнався, які питання шукача на співбесіді найгіршим чином вплинуть на результат співбесіди.

Враження: ви ліниві або не зацікавлені в роботі
- Чи дуже важкі в мене обов'язки?
- Чим займається ця компанія?
- Скільки років цій компанії?
- Хто головний конкурент?
«Ці питання показують, що шукач неуважно прочитав вакансію або хоче з корисливих мотивів з’ясувати, наскільки вимогливий роботодавець йому трапився», — стверджує пані Джойс.
Дійсно, те, що шукач не ознайомився з інформацією про компанію перш, ніж йти на співбесіду, будь-який ейчар визнає поганим знаком. Однак, коли у вакансії недостатньо повно описано обов'язки працівника на цій посаді, то не уточнити — теж неправильно. Інакше ейчар подумає, що шукачеві взагалі все одно, що робити, аби зарплатня пристойна.
Враження: насправді вас не приваблює ця посада
- Які інші вакансії доступні тут?
- Як скоро я можу подати заявку на іншу посаду тут?
Ці питання вказують на відсутність інтересу до посади і показують, що шукач сам не впевнений у своїх цілях, тому що з’явився на співбесіду на нецікаву йому посаду. HR-менеджер має повне право дорікнути такому співрозмовнику відніманням цінного часу.
Краще, якщо вам цікаво наскільки лояльні до зміни діяльності у компанії, запитайте «Чи були випадки, коли співробітники кардинально міняли сферу занять?» — відповідь на це питання покаже відношення до таких випадків.
При цьому усі ми знаємо, що зовсім не питати про перспективи — це теж помилка. Експерт звертає нашу увагу на побудову приведених у цьому блоці питань. Адже краще запитати не «Як швидко я можу отримати підвищення?», а «Чи є на цій посаді перспектива кар'єрного росту?» — зазвичай відповідь на це питання включає і згадки про темпи кар'єрного росту.
Враження: вам є, що приховувати
- Чи проводите ви перевірку на поліграфі, перш ніж наймати когось?
- Ви перевіряєте сторінки в соціальних мережах?
- Чи потрібно здавати тест на наркотики для прийому на роботу?
«Ці питання зазвичай є вбивцями можливостей, тому що вони вказують на те, що шукачу справді є, що приховувати», — каже Сьюзен П. Джойс.
Враження: ви станете тягарем для всього колективу
- Тут всі такі галасливі?
- Чи можна йти раніше, якщо моя робота закінчена і я хочу піти додому?
- Як ви ставитеся до запізнень?
- Я не люблю цю модель ноутбуків (або ПК). Чи можна використовувати комп’ютер іншого типу?
Пооодинці будь-яке з усіх питань нібито не має засмутити ейчара. Однак якщо поставити їх усі й підряд...
Деякі умови можуть не зовсім підходити шукачу, тому перед тим, як поставити запитання про комфорт на робочому місці краще заздалегідь пояснити співрозмовнику, чому це важливо (наприклад, через стан здоров’я).
А про гнучкий графік або роботу дистанційно, якщо компанія пропонує одразу, краще говорити вже після того, як пропрацюєте у компанії більше трьох місяців.
Дякуємо за натхнення HR-експерту Сьюзен П. Джойс
3 comments
To leave a comment, you need to sign in.
2. Человек должен знать, на что подписывается, а то накидают сверх нормы, и паши как конь за себя и тех ребят. Знаем, проходили.
3. Многие не любят, когда за ними следят, это вторжение в личное пространство. Плюс это отвлекает, нужно играть на публику, а не работать как считаешь нужным.
Рекомендация: ищите работу по душе