Resume from March 14, 2024 File

Olya

Помічник юриста

City of residence:
Boiarka
Ready to work:
Lviv

Contact information

The job seeker has entered a phone number and email.

Uploaded file

Quick view version

This resume is posted as a file. The quick view option may be worse than the original resume.

Мазуркевич
Ольга
ЮРИСТ

КОНТАКТИ ОСВІТА
Львівський національний університет ім. Івана
[open contact info](look above in the "contact info" section) Франка
Бакалавр права, 2019 -2023
[open contact info](look above in the "contact info" section)
м.Боярка, Київська обл. Франка
Магістр права, 2023 - дотепер
ПРОФІЛЬ Університет Марії Кюрі-Склодовської
Інтенсив, 11-14 квітня 2021 (польське кримінальне
Для мене характерні такі якості право та процес)
як наполегливість,
працелюбство, відповідальність,
пунктуальність. До себе і своєї
роботи ставлюсь критично, ДОСВІД РОБОТИ
віддаю перевагу якості. Управління соцзахисту населення Бучанської
Цілеспрямована, прагну до РДА Київської області: січень 2022
особистісного зростання та
розвитку. Стажер. Обов'язки: аналіз судової практики
управління.
НАВИЧКИ
Західний апеляційний господарський суд:
Правовий пошук і системний січень 2023
аналіз Стажер. Обов'язки: реєстрація вхідної/вихідної
Вміння працювати з великим кореспонденції, судових повісток; заповнення
обсягом інформації журналів реєстрації документів; перевірка
Письмова грамотність пакету докуменетів на відповідність вимогам
Увага до деталей ГПК та інше.
Знання MS-Office
Адвокат Чернецька Ганна Миколаївна:
МОВИ лютий 2023
Стажер. Обов'язки: надання роз'яснень клієнтам з
Українська (рідна) правових питань; відвідування з адвокатом
English (Upper-Intermediate) судових засідань в цивільних та кримінальних
справах.
Mazurkevych
Olha
LAWYER

EDUCATION
CONTACT Ivan Franko National University of Lviv
Bachelor of Law, 2019-2023
[open contact info](look above in the "contact info" section)
Ivan Franko National University of Lviv
[open contact info](look above in the "contact info" section) Master of Law, 2023-present
Boyarka, Kyiv region The Maria Curie-Skłodowska University in Lublin
Polish Criminal Law and Procedure, non-degree
student, May 11-14, 2021
PROFILE
I am characterized by such
qualities as perseverance, hard WORK EXPERIENCE
work, responsibility, and
punctuality. I am critical of myself The Social Protection Department of Buchansk
and my work, perform the work district State Administration of Kyiv region:
qualitatively. Goal-oriented, strive January 2022
for personal growth and Intern. Responsibilities: analysis of management
development. court practice.
SKILLS
Western Commercial Court of Appeal: January
Legal search and system 2023
analysis Intern. Responsibilities: registration of
Ability to work with large incoming/outgoing correspondence, court
amounts of information subpoenas; filling out document registration logs;
Written literacy checking the package of documents for compliance
Attention to detail with the requirements of the EPC, etc.
Knowledge of MS Office
Attorney Anna Chernetska: February 2023
LANGUAGES
Intern. Responsibilities: providing legal support to
Ukrainian - Native clients on legal issues; attending court hearings in
English - Upper-Intermediate civil and criminal cases.

Similar candidates

All similar candidates

Compare your requirements and salary with other companies' jobs: