Resume from May 26, 2024 PRO

Personal information hidden

This job seeker decided to hide his personal information and contact info, but you can send a message to him or suggest a job to him.

This job seeker has chosen to hide his personal information and contact info. You can contact him using this page: https://www.work.ua/resumes/7163055

Технолог

City:
Kyiv

This job seeker has hidden his personal information, but you can send him a message or suggest a job to him if you open his contact info.

Work experience

Фармацевт

from 02.2018 to 08.2020 (2 years 6 months)
КП «Фармация»

Education

ЛХФІ

Біотехнологія, С-Петербург
Higher, from 1989 to 1994 (5 years)

Knowledge and skills

MS Word MS Excel Працювала хіміком-аналітиком

Language proficiencies

English — beginner

Additional information

Период работы
09.2021 – по настоящее времяКомпанияЧАО «АВ Фарма»
ДолжностьИнженер по качеству;
Обязанности

- Участие в разработке и оформлении документации СМК в соответствии ИСО 13485:2018 і Постанови від 02.10.2013 №753 «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів» ;
- Разработка рабочих инструкций и технологической документации;
-Розробка Макетів поліграфічної продукції в форматі ПДФ;
- Организация технологического процесса в соответствии с регламентом;
- Разработка и поддержание в функционирующем состоянии системы управление изменениями, отклонениями, мониторинг внедрения мероприятий;
- Контроль выполнения САРА;
-Пройшла аудити TUV Austria системи менеджменту стандарту EN ISO 13485:2016;
- Пройшла аудити в УСА, отримали Сертифікати QMS, MD, DE

Дополнительные
сведения•Уровень владения ПК – продвинутый пользователь, знание программ Word, Excel, PowerPoint, КОМПАС, Adobe Acrobat, ABBYY FineReader.
•Свободно владею украинским языком.
Иностранный язык – английский ( Elementary).