Resume from May 22, 2024 PRO

Personal information hidden

This job seeker decided to hide his personal information and contact info, but you can send a message to him or suggest a job to him.

This job seeker has chosen to hide his personal information and contact info. You can contact him using this page: https://www.work.ua/resumes/7177442

Графічний, вебдизайнер

Employment:
Part-time.
City of residence:
Lviv
Ready to work:
Lviv, Remote

This job seeker has hidden his personal information, but you can send him a message or suggest a job to him if you open his contact info.

Work experience

Коректор-літературний редактор-графічний дизайнер-виконавчий директор

from 06.2015 to now (8 years 11 months)
Видавництво, поліграфія

Обов'язки:
- коректура,
- літературне редагування,
- макетування,
- графічний дизайн,
- робота з документацією,
- комунікація з авторами,
- організація функціонування офісу,
- дизайн, конструювання та обслуговування сайтів, зокрема:
1)
2) https://likarnianakasalz.wixsite.com/likarniana-kasa-lz,
3)
- ведення соцмереж та ін.:
[open contact info](look above in the "contact info" section)

Оператор вихідної лінії

from 05.2013 to 02.2014 (9 months)
Adeline, Львів (Телекомунікації, зв'язок)

Education

Українська академія друкарства

Видавнича справа та медіакомунікації, Львів
Higher, from 2016 to 2021 (5 years)

Здобула ступінь магістра;
брала участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, наукових конкурсах, маю низку публікацій.

Additional education and certificates

Дія. Цифрова освіта

1 день
Certificate

Knowledge and skills

Робота з програмами верстки та графічного дизайну Adobe Photoshop Adobe Illustrator Figma Canva Adobe InDesign

Language proficiencies

English — average

Additional information

Універсальність, багатозадачність, здатність швидко вчитися - моя суперсила.

Володію програмами обробки текстової та графічної інформації:
- Microsoft Office, InDesign, Adobe Acrobat, Illustrator, PhotoShop, Canva, Wix - на високому рівні;
- Figma - на початковому рівні.

Портфоліо за посиланням:

Similar candidates

All similar candidates

Compare your requirements and salary with other companies' jobs: