- 3 мин чтения
- 20153
6 токсичних звичок, які заважають жити це життя
Відчуваєте, що стоїте на місці, хоча у всіх навколо «успішний успіх»? А якщо річ не у відсутності таланту чи можливостей, а у певних діях і переконаннях? Work.ua зібрав 6 звичок, які можуть гальмувати розвиток.


Звички керують нашим життям. Деякі здаються цілком нормальними: відкласти справу на завтра, погортати стрічку соцмереж замість роботи, гарувати, коли краще було б піти на лікарняний. Але вони можуть стати причиною застою, залишати нас у зоні комфорту, яка насправді зовсім не комфортна.
Нумо розбиратися, які звички заважають насолоджуватися життям та йти вперед, і шукати способи, як їх позбутися.
1. Прокрастинувати й відкладати
Прокрастинація — це така модель поведінки, за якої ми добровільно відкладаємо заплановані дії на потім або терміново перемикаємося з важливих на менш важливі справи. Наприклад, вам треба написати звіт, а замість цього вирішуєте помити посуд.
Усі ми люди й усі інколи так робимо. Проте коли прокрастинація входить у звичку, то людина потрапляє в пастку, в яку легко потрапити, але з якої важко вибратися. Це наче снігова куля, яка обростає дедлайнами, тривожністю та стресом.
☝️ Що робити? Варто починати з малого: ставити прості, досяжні завдання на сьогодні й сьогодні ж їх виконувати. Головне — почати, а далі справ піде легше.
2. Знецінювати себе й свої досягнення
«Та що я можу?», «Це не успіх, це був просто збіг», «Ой, та це стара сукня» — знайомі фрази? Якщо ви постійно знецінюєте свої досягнення і вважаєте, що всі компліменти на вашу адресу не заслужені, то у вас «синдром самозванця». Саме він підриває самооцінку і не дає рухатися вперед.
☝️ Що робити? Хороша новина — самозванця можна вигнати з вашої голови. Спробуйте щодня записувати свої успіхи. Це допоможе побачити, наскільки ви дійсно круті, навіть якщо здається інакше.
3. Порівнювати з іншими
Ми всі різні, але часто забуваємо про це, дивлячись на життя інших людей крізь призму соціальних мереж чи публічних досягнень. Ви бачите чужі перемоги, але зусилля, помилки й труднощі лишаються за кадром. І ви думаєте: «Чому я не такий успішний?», «Чому мені важко?», «Я ніколи не зможу так, як вони».
Це замкнене коло, яке викликає заздрість, розчарування і навіть відчуття меншовартості. Але правда в тому, що порівняння себе з іншими — це марнування часу та енергії, які ви могли б спрямувати на власний розвиток.
☝️ Що робити? Єдине змагання, у якому ви берете участь, — це змагання з самим собою, тож зосередьтеся на своєму шляху. Дивіться на успіхи інших як на натхнення, а не як на змагання. Дякуйте собі за досягнення. Фільтруйте вплив соціальних мереж.
4. Оточувати себе токсичними людьми
Токсичні люди роблять життя нестерпним, отруюють його, а вас самих змушують почуватися вичавленим лимоном. Вони критикують, не підтримують, заздрять, іронічно висловлюються щодо всього, що ви робите. Токсіки відбриють енергію та віру в себе — у такій атмосфері жити, рости й розвиватися важко.
☝️ Що робити? Розібратися з токсіками допоможе стаття «7 ефективних способів захиститися від токсичних людей» і сформувати коло спілкування з тими, хто вас надихає, мотивує і підтримує.
5. Робити все ідеально
Прагнення до перфекціонізму — це хороша риса, але вона часто зупиняє вас на старті. Ви не починаєте, бо «не готові», або не закінчуєте, бо виходить «недостатньо ідеально».
☝️ Що робити? Просто згадайте, що найкраще — ворог хорошому. Дозволяйте собі помилятися, пробувати щось нове чи по-інакшому, знову помилятися. Це нормально. Адже краще зробити добре, ніж не зробити взагалі.
6. Нехтувати здоров’ям
Коли роками болить спина, коли тільки встаєш з ліжка, а вже відчуваєш втому, коли тіло подає сигнали частими застудами, а ви продовжуєте працювати, про яку насолоду від життя та розвиток йдеться? Як можна чогось досягти, якщо організм виснажений?
Хронічна втома, незбалансоване харчування і нестача фізичної активності зменшують ваші ресурси, вбивають мотивацію і будь-які бажання. Єдине, чого хочеться в такій ситуації, — це спокій.
☝️ Що робити? Можна почати з малого: пити більше води, гуляти, налагодити свій сон. Ваше тіло віддячить вам енергією. Не треба ігнорувати хронічні болі й терпіти, намагайтеся раз на рік проходити повний чекап: клінічний та біохімічний аналіз крові, ультразвукове дослідження. Не варто також нехтувати призначеним лікуванням, якщо недуга таки проявилася.
Спробуйте проаналізувати свій день і свої звички. Що з цього списку ви готові змінити вже сьогодні?
29 комментариев
Чтобы оставить комментарий, нужно войти.
А в статті йдеться саме про причини. Тобто про особистий вибір людиною певних моделей власної поведінки що призводять до халепи.
За будь-яку ціну зберегти відносини з родичами - хай якими б токсичними вони не були?
Чи влаштувати своє життя в такий спосіб аби почуватися щасливим?
До речі, друге зовсім не предбачає безумовного розриву стосунків. Інколи варто лише по-іншому розставити пріоритети та змусити/допомогти рідні побачити в собі людину, з якою краще дружити аніж бути ворогами.
Якщо вони вперто не хочуть "бачити речі по іншому", тоді варто зробити власний хід - пригадати відому мудрість:
- "Життя на 10 відсотків складається з того що з нами відбувається - й на 90 відсотків з того як ми до всього цього ставимося".
Умовно кажучи, почувши щось токсичне від людини, з якою не хочеться сваритися, не сперечатися, не намагатися щось довести, заздалегідь знаючи що все знов скінчиться сваркою.
Ні. Тут краще промовчати, подумки сказавши самому собі:
- "Звісно, ти маєш право так вважати.
Але я іншої думки про це".
М’яка сила є чудовим способом лишатися спокійним коли навкруги коїться казна що. Перевірено життям.
І через свою недосвідченість у житті,після випуску з першого навчального закладу намагалася знайти собі дуже "досвідчених" людей з боку,які б допомогли в процесі пошуку роботи порадами.
Але,від них лиж чула,що треба міняти свої принципи на надію,і що "офіціант за 5500,це багато,і це ще харашо",і те що мені щось не подобається–це маячня,вот вони страждали і мені треба стати "м'якшою" і не такою "високомірною".
Тому,коли я після декількох інтерв'ю вирішила піти в омріяну сферу діяльності,я дуже намагалася бути "тихіше трави,нижче за води",але як виявилося пізніше –мій досвід на курсах,успішно пройдені тести та безкоштовне "стажирування майже 3 тижні(хоча,домовлялися лише про один),з людьми,яким рандомно ставили графік(було 5/2 і 6/1..),я зрозуміла що бачу своє життя інакше.
Я зрозуміла,що увесь час перекидувала відповідальність за своє життя і більше не бажаю поступатися своїм життям,бо тоді будуть поступатися мною,і що більше нікому не радиму ту компанію.Тому,в моєму випадку,це було дійсно токсично і зараз я вирішила піти на другу вищу освіту,бо цей досвід сильно відобразився на мені та я тепер,боюся знову реалізуватися і поки,працюю на фрілансі.
Тож,нехай колись роботодавці будуть з повагою сприймати спроби молодих і просто ймовірних працівників до співпраці,а не наступати їм на горло та втрачати кадри!На все свій час,люди та робота,ми зможемо!
[email protected]. Пол Маггренор. У яку лікарню тоді звернуться якщо в кармані не шиша тазова кістка вибита на колінах нема мініска ця постійна біль, це все брехня що лікарні в нас безкоштовні, всі просять на лапу спина 3 подзвоночни грижі пересуваюсь як черепаха починаю спортом заниматься говорять що ухилянт або якійсь проросійській ,,, псоріаз 9-років пока його лічів от транда спині пришла від болі двічі в псих лікарнях забирали від нервового зриву, апендицит вирізали передознили морфіем серце ❤️ посадили психолог рекомендує пити Азапін і Галопередол почав курити марихуану говорять про наркоманію [нецензурна лексика видалена модератором Work.ua] та корупція. Тож дорогі гості етой страсті не хворійте ескюзіма за суржик Nassa.би оцінила чі НАТО
І про 6 токсичних звісток все правильно написано,- так воно і є насправді, зі всім погоджуюся
І про те, що не слід нехтувати здоровʼям, переконалася на собі
«В здоровому тілі - здоровий дух»,- це прислівʼя недарма існує Це спостереження роками і застереження водночас
Потрібно позбуватися токсичних звичок і наш організм, і наше тіло віддячить нам: приливом енергії, а отже, і добрим настроєм і бажанням працювати
Що готова змінити вже сьогодні?
Ну, сьогодні я вже не встигну, але взяла на «озброєння»
Завтра ж почну позбуватися:
4-а і 6-а звички актуальні для мене