- 4 мин чтения
- 999
Інвестиція у щастя, або Як підвищити задоволеність працівників
Щасливі працівники часто не просто виправдовують очікування, а перевершують їх. У цьому впевнена команда мовної школи Green Country. Спеціально для читачів Work.ua експерти компанії поділилися, як інвестують у щастя співробітників.

Дослідження давно встановили прямий зв’язок між задоволеністю співробітників і продуктивністю їхньої роботи. За даними Gallup компанії із залученими працівниками випереджають конкурентів на 202%.
Це може означати лише одне: інвестиції в щастя співробітників — більше, ніж просто зробити роботу приємною. Це стратегія, яка позитивно вплине на успіх вашого проєкту.
Шляхів підвищення рівня щастя у компанії чимало, наприклад, регулярний збір даних, корпоративні заходи та пропозиції, комфортний формат і графік роботи. Зупинимося на деяких з них.
Покращення робочого клімату: методи української компанії
Одним із реальних прикладів збору інформації є методи мовної школи Green Country.
На початку співпраці всі нові працівники проходять онбординг — кількаденне навчання й акліматизацію в новому колективі. Проходження цього періоду дозволяє повністю обговорити всі питання та створити комфортне середовище для роботи.
Надалі рівень задоволеності в компанії вимірюють за допомогою анкетувань, опитувань та індивідуальних зустрічей із керівниками.
Анкетування та опитування
Проводяться анонімно за допомогою Гугл-форм, переважно кожного кварталу та семестру. Їхня мета — оцінити враження, виявити потреби працівників, а також запровадити нові ідеї та підходи у робочий процес.
Запитання можуть стосуватися умов роботи, навантаження і задоволеністю загалом:
- «Чи задоволені ви своїми обов’язками та робочим навантаженням?»
- «Як ви оцінюєте робочі умови (офіс, обладнання)?» (Шкала від 1 до 10.)
- «Чи потрібна вам додаткова підтримка або навчання? Якщо так, то з яких тем?»
- «Які заходи або події ви б хотіли бачити у компанії для покращення соціальної взаємодії?»
Подібний зворотний зв’язок допомагає запобігти поширенню проблем чи недоліків і, головне, почути чесну думку працівника.
Своєю чергою завдяки опитуванням та анкетуванням співробітник відчуває свою цінність і значущість у компанії та, відповідно, сприймає себе як невіддільну частину проєкту з максимальною залученістю і зацікавленістю в успіху.
Індивідуальні зустрічі (One-to-one Evaluation)
Відкритий діалог із керівником — це про побудову здорової комунікації, швидке надання відповідей на запитання і допомогу. Це чудова нагода підкреслити досягнення працівника та обговорити моменти, які варто покращити.
Діалоги віч-на-віч у компанії зазвичай проводять двічі на рік і додатково, якщо з’являється така необхідність. Мета розмови — дати глобальну оцінку прогресу, розвитку і задоволеності кожного співробітника.
Теми, які можна обговорити під час індивідуальних зустрічей, — труднощі в роботі, якість зворотного зв’язку від керівництва, робочі процеси та кар’єрні цілі:
- «Що вам подобається, а що викликає труднощі у виконанні своїх обов’язків?»
- «Як ми можемо покращити ваш досвід роботи у компанії?»
- «Які рекомендації ви маєте для покращення наших робочих процесів?»
- «Якими є ваші особисті цілі у кар’єрі?»
- «Які додаткові ресурси, навчання або підтримку ви хотіли б отримати?»
Корпоративна культура
Воркшопи, виїзні зустрічі, спільні подорожі, тренінги, тимбілдинг-івенти — усе це створює відчуття підтримки й справжнього ком’юніті у команді та підвищує загальний рівень щастя на робочому місці.
Керівниця Green Country ділиться досвідом і позицією компанії.

— Час, проведений за роботою, займає значну частину життя людини. Тож важливо, щоб вона давала набагато більше, ніж просто забезпечення фінансових потреб.
Проактивних спеціалістів і професіоналів своєї справи притягують відповідні компанії, і саме тому робота має бути місцем, де зароджується дружба, утворюються сімейні пари, створюються незабутні спогади. Де люди відкривають власні суперсили, наповнюються, спільно мандрують і мріють.
Цю концепцію ми тримаємо у фокусі, коли розробляємо річний план корпоративних заходів, навчальних зустрічей і соцпакетів.
Найбільше, звичайно, надихають спільні подорожі. І що важчою стає ситуація в Україні, то сміливішим стає наш HR-відділ. Наприклад, до повномасштабного вторгнення ми мандрували лише Україною, а опісля побували вже у Венеції, Атенах, Будапешті, Лісабоні, Лондоні та вже вибираємо наступне місце для натхнення.
Багато працівників залишаються в компанії, оскільки відчувають розвиток, піклування про себе і бачать, як компанія інвестує у їхній розвиток і робить їх щасливішими.
Навчання, знижки та корпоративні пропозиції
Якщо ваша компанія має можливість частково чи повністю покрити вартість бажаного навчання для працівника — це стане хорошою інвестицією у якість його роботи.
Наприклад, вчителі Green Country відвідують тренінги й воркшопи до початку та протягом навчального року, регулярно переймають досвід старших викладачів і отримують консультації від тренерів-методистів.
Крім того, всі співробітники можуть вивчати англійську безкоштовно в будь-якій школі мережі Green Forest Family, отримують знижки на навчання для дітей та родичів і повне чи часткове покриття вартості профільних курсів. Такі пропозиції підвищують залученість, лояльність і довіру працівників до компанії.
Інвестиція в щастя співробітників — це про довгостроковий успіх компанії, ком’юніті спеціалістів та високу якість роботи. Забезпечте своїм працівникам відчуття спокою і задоволеності на робочому місці й разом отримуйте максимальні результати від співпраці.
Чтобы оставить комментарий, нужно войти.