Що робить помічник керівника
Обов’язки помічника керівника дуже гнучкі, тому що залежать у першу чергу від того, хто наймає помічника. Один керівник потребує тільки допомоги у веденні ділової переписки та створенні зручного для себе розкладу. А інший зажадає, щоб працівник забирав його дітей зі школи, собаку з перукарні, а одяг — з хімчистки.
Серед традиційних обов’язків помічника:
- тайм-менеджмент керівника (помічник призначає час зустрічей та відряджень, стежить за тим, щоб бос дотримувався розкладу);
- планування ділових побачень і поїздок керівника, іноді супровід;
- ведення листування та телефонних переговорів з бізнес-партнерами і клієнтами;
- ведення документації;
- виконання обов’язків перекладача, написання ділових листів іноземною мовою; забезпечення комфорту керівника — помічник контролює, щоб робочий кабінет був чистим і затишним, ніколи не бракувало канцтоварів, нагадує про обідню перерву, іноді замовляє їжу з доставкою, а також приносить начальнику і відвідувачам каву;
- ведення звітності про виконану роботу.
Скільки отримує помічник керівника
Зарплата помічника керівника часто залежить від престижності компанії, в якій він працює. І не так часто — від обсягу обов’язків, які він щодня виконує.
на май 2025
*по данным 3 664 вакансий
Распределение зарплат
Изменение средней зарплаты
«Помощник руководителя» по Украине
Які навички потрібні помічнику керівника
- Вища або середня спеціальна освіта (профільна — за фахом «Помічник керівника», «Секретар», або в сфері бізнесу, документообігу, менеджменту).
- Організаторські здібності.
- Уміння працювати з документами.
- Знання основних офісних програм.
- Можливість працювати в режимі багатозадачності.
- Дипломатичність і знання ділового етикету.
- Знання іноземних мов.
- Увага до деталей.
- Стресостійкість.
- Неконфліктність.
- Уміння зберігати інформацію. Адже безліч даних, одержуваних помічником в ході роботи, є комерційною таємницею.
Також схвалються такі риси, як винахідливість, ерудованість, приємна, але не дуже яскрава зовнішність, високий рівень працездатності і вміння підкорятися.
Наскільки затребувані помічники керівника
Зараз в Україні багато компаній і щодня відкриваються нові. І кожній компанії потрібен керівник, а йому, в більшості випадків, ніяк не обійтися без особистого помічника. Тому дана професія досить затребувана.
Количество вакансий
«Помощник руководителя» по Украине
Де вчитися на помічника керівника
Помічником керівника можна стати, отримавши вищу освіту на факультетах економіки, менеджменту або освоївши підприємницьку діяльність в коледжі, отримавши середню освіту в менеджменті та адмініструванні.
Також існує безліч курсів помічника керівника.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Ревізор
Ревізор — це той, хто проводить перевірку господарчо-економічної діяльності конкретної установи, підприємства або підрозділу. При чому ревізор лише оглядає та дає оцінку, не видає розпоряджень та наказів.

Кінолог
Кінолог — це фахівець, який професійно займається дресируванням і доглядом за службовими або домашніми собаками.