Ризик-менеджер
Ризик-менеджер — фахівець, який аналізує діяльність компанії, виявляє можливі економічні чи репутаційні втрати та допомагає їх уникнути.
Що робить ризик-менеджер
Ризики — невіддільна частина ведення будь-якого бізнесу. Щоб компанія чи організація трималася на плаву під час нестабільної економічної ситуації, була здатна «дивитися в майбутнє», оцінювати можливі збитки та запобігати їм, необхідним стає такий спеціаліст, як ризик-менеджер.
Ризик-менеджер допомагає справлятися з такими ризиками:
- Фінансові. Це ризики, внаслідок яких компанія чи організація стає неспроможна виконувати свої фінансові зобов’язання.
- Операційні. Ризики, що виникають у бізнес-процесах та пов’язані з шахрайством, різноманітними збоями в IT-забезпеченні, слабкою кадровою політикою, порушенням правил безпеки на виробництві, пошкодженням активів, юридичними інцидентами та іншими факторами, що виникають у ході операційної діяльності організації або компанії.
- Бізнес-ризики. Пов’язані з некоректним веденням управлінської діяльності. Наприклад, вибір стратегії розвитку, яка не відповідає цілям, місії та баченню організації, втрата репутації на ринку або зниження вартості компанії.
- Інші види ризиків. Виникають залежно від виду діяльності підприємства.
Ризик-менеджер — це аналітик, який за допомогою низки математичних моделей та показників може зробити висновок про можливі варіанти розвитку компанії чи організації. Фахівець знаходить найгіршу варіацію, оцінює, які можуть бути через неї збитки, та пропонує інструменти та методи, щоб запобігти втратам. Після цього спеціаліст розробляє та реалізує стратегію, а наприкінці оцінює виконану роботу та формує звіт.
Посада включає такі обов’язки:
- Аналіз, моніторинг та контроль можливих джерел ризиків, причин їхнього виникнення та ухвалених компанією рішень.
- Фіксація ризиків.
- Аналіз та оцінка закріплених ризиків, розробка та робота з картами ризиків.
- Підготовка рекомендацій щодо мінімізації ризиків та контроль їхнього виконання.
- Робота зі звітною документацією.
Якщо підсумувати, ризик-менеджер має забезпечити для компанії зменшення збитків, зокрема репутаційних та фінансових.
Скільки заробляє ризик-менеджер
Зарплата ризик-менеджерів може відрізнятися залежно від компанії, досвіду та обов’язків.
Які навички потрібні ризик-менеджеру
- Вміння проводити аналітичну роботу за допомогою статистичних та математичних моделей обробки даних.
- Знання інформаційних технологій та систем.
- Знання юриспруденції.
- Розбиратися в методах управління загрозами, розуміти, як їх моніторити.
- Вміння розробляти карти ризиків.
- Навички роботи з програмним забезпеченням: базами даних, аналітикою, інформаційно-пошуковими та банківськими системами.
- Уміння складати звіти.
- Знання англійської мови.
- Стресостійкість.
Наскільки затребувані ризик-менеджери
Професія ризик-менеджера має більше попиту на ринку праці після того, як бізнес зіткнувся з непередбаченими втратами через пандемію COVID-19.
Підприємців та великі компанії лякає невизначеність. Щоб забезпечити собі «подушку безпеки» та розуміти, як діяти у разі повторної кризи, роботодавці звертаються до ризик-менеджерів.
Професія стала безумовно потрібна, коли стало ясно, наскільки компаніям та організаціям важлива внутрішня стійкість.
Количество вакансий
по Украине
Де вчитися на ризик-менеджера
Для роботи ризик-менеджером необхідно мати вищу фінансово-економічну освіту. Також буде корисно пройти курси підвищення кваліфікації, фінансового менеджменту та аналізу, роботи з актуальними програмами та курси розвитку soft skills.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
Поделитесь этим материалом с друзьями и знакомыми, запостите его у себя в социальных сетях, расскажите про него родственникам, которые не могут определиться с будущей профессией. Ведь каждый достоин получить работу своей мечты!
Другие профессии

Стропальник
Стропальник — це той, хто вміє якісно та правильно підготувати вантаж до переміщення, а також стежить і коригує переміщення вантажу підйомним краном.

Сценарист
Сценарист створює ідейну основу для культурних шедеврів — фільмів, серіалів, театральних п'єс, рекламних роликів, кліпів і навіть ігор.