Вживання російської небезпечне

Чому ми так вважаємо
Перейти на українську

Сили оборони шукають різних спеціалістів

Вакансия от 30 апреля 2024 Выше средней
RTM INC

Safety Manager (Logistics Transportation)

  • 30 000 – 50 000 грн, Pay based on experience
  • RTM INC

      Транспорт, логистика; 50–250 сотрудников
    • Удаленная работа
    • Полная занятость. Опыт работы от 1 года.
    • Английский — продвинутый
    Вакансию сейчас просматривает 1 соискатель. Откликнитесь первым!
    • Керування транспортними засобами
    • Відповідальність
    • Організація логістики
    • Ведення звітності
    Показать все навыкиСвернуть навыки

    Описание вакансии

    Safety Manager, Fleet Manager.

    30 000 — 60 000 UAH Salary is based on experience and work schedule

    RTM INC Transportation and logistics; 50−250 employees

    Remote jobs

    Full-time.

    Job description

    An American based transportation and logistics company is looking for highly motivated individuals to join our team. Currently, we have the following positions available for immediate start:

    Safety/Maintenance manager.

    Условия работы:

    • Pay is based on experience and fluctuates from 30000 to 50000 hryvnas per month.
    • Experience is a must.
    • 1 week paid vacation and 2 weeks total vacation time per year.

    Обязанности:

    • Review Hours of Service (HOS) of drivers.
    • Conduct HOS training for drivers/ dispatchers.
    • Manage driver’s violations and Roadside Inspection Reports, Data Q violations.
    • Schedule and coordinate all maintenance required on trucks, trailers and reefer unit including road calls and looking for services on the road.
    • Keep track and log all maintenance records.
    • Working with drivers and dispatchers to support safety and maintain compliance
    • Responsibilities may be changed or added based on company needs.

    If interested in position please send your resume to our Onboarding Director Inna Shpak: [откликнуться]

    RTM INC

    Транспорт, логистика, 50–250 сотрудников

    Больше о компании

    Похожие вакансии

    Все похожие вакансии