Resume from April 22, 2020 PRO

Roman

Супервайзер, менеджер з продажу

Employment:
Full-time, part-time.
Age:
35 years
City of residence:
Kamianets-Podilskyi
Ready to work:
Kamianets-Podilskyi, Remote

Contact information

The job seeker has entered a phone number and email.

Work experience

Спеціаліст з методів розширення ринку збуту ( Супервайзер)

from 08.2019 to 11.2019 (3 months)
ЧФ ДП "Оболонь Красилівське", Кам'янець-Подільський (Роздрібна торгівля харчової продукції)

Обов'язки : Розширення ринку збуту, пошук нових каналів збуту.Пошук та управління командою торгових представників , регулювання та налагодження роботи торгових представників по території, проведення переговорів з потенційними клієнтами та їх залучення до співпраці. Досягнення: За короткий час сформував хорошу команду з 4 торгових представників та 2 мерчендайзерів налаштував їх роботу та обучив працювати з документами.Віднайшов механізми налагодження співпраці з топовими торговими точками у місті та районі. Взагалі відновив позитивне відношення до компанії по ввіреній мені території.

Менеджер по продажам

from 11.2014 to 07.2017 (2 years 8 months)
"Сим Хаус"., Каменец-Подольский (Моб.Связь. Партнеры компании "Vodafone".)

Поиск и привлечение новых клиентов.Составление клиентской базы,своевременное посещение т.т., обеспечение полным ассортиментом товара.Контроль дебеторской задолженности. Инкасация денежных средств за товар.Ежедневная отчетность за проделаную работу.

from 11.2013 to 10.2014 (11 months)
Альма-Вита, Каменец-Подольский (торговля прод.питания)

Поиск и подключение новых торговых точек.Поддерживать и контролировать продажи продукции в т.т. Хорошо знаю т.т города Каменец - Подольский.Лично знаком с их персоналом.

Education

НУ ДПСУ

Финансы, Каменец-Подольский
Higher, from 2008 to 2009 (9 months)

Additional information

Metelsky Roman Andreyevich

Trade Manager
Personal Information
Phone: [open contact info](look above in the "contact info" section) (Work);[open contact info](look above in the "contact info" section) (Viber)
Location: Ukraine, Kamenets-Podolskii, Kyiv
IM: romeo77777774 (Skype)
E-Mail: [open contact info](look above in the "contact info" section)
Birthday: January 16, 1989
Industry: Food products trade

Overview:
ТОВ "Альма-Вита"
А.Б. "Експрес-Банк"
■П.Ф. «Спільна Справа»
■ТОВ «Подільський цемент» - «Гермес-С»
■Taxi driver

Summary:
I'm a car driver with the rights of "B" № BAA083813 since 12.08.2009. The whole experience without an accident. English is lower than the average (increasing my skills). My computer skills are at the advance level.

Experience:
Тов"Альма-Вита"
08.11.2013-on the current time.

А.Б "Експрес-Банк"
Specialist supply department
2012-2013

П.Ф. «Спільна Справа»
A sales representative
1.03.2012 – 30.04.2012

ТОВ «Подільський цемент» - «Гермес-С»
Driver
16.05.2010 – 12.01.2012

Taxi 006
Taxi diver
October 2009 – April 2010

Education:
National University of the State Tax Service of Ukraine
Expert of financing, Economical dep. 2007 – 2011

About:
Sociable, communicable. There is an old car of brand Fiat 125. It is easy to find common ground with people. Ready for business trips.